Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Początki Totalizatora Sportowego

Totalizator Sportowy stał się jednym z naszych znaków rozpoznawczych. Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat gier liczbowych bez tradycyjnego „lotka”.

Spółka jest dzisiaj rozbudowaną siecią kolektur, które działają w wielu polskich miejscowościach. Niemal jedenaście tysięcy punktów sprzedaży to na prawdę spore osiągnięcie. Na tym jednak nie koniec- postęp techniczny pozwolił na wprowadzenie gry lotto online.

Krótka historia

lotto onlinePoczątki przedsiębiorstwa sięgają połowy lat 50. ubiegłego wieku. W 1955 roku została powołana do życia instytucja, której dochód przekazywany był działaczom sportowym. Zgromadzone kwoty zasilały polski sport – pieniądze były przekazywane na remonty obiektów i urządzeń sportowych, a także na budowę nowych. Organizacja w przeciągu następnego roku działalności rozrosła się do siedemnastu oddziałów terenowych. Pierwsza z kolektur zaczęła przyjmowanie zakładów w stolicy. Klienci zawsze używali tradycyjnych kuponów, które były przyjmowane ręcznie. Dopiero w latach 90. wprowadzono charakterystyczne lottomaty, które automatycznie zatwierdzały i wysyłały kupony. Aż trudno uwierzyć, że dzisiaj możemy zagrać w lotto online. Pierwsze kupony (jeszcze przed powstaniem punktów obsługi) były wysyłane za pomocą poczty polskiej. Symbolem opłaty był niewielki trójkątny znaczek. Pierwszy milioner z totalizatora pojawił się jeszcze w latach 50. Wygrana wynosiła wówczas niemal 3,5 miliona złotych. Niedługo później wprowadzono limit na najwyższą możliwą wygraną, który wynosił milion złotych.

Gry na przestrzeni lat

Pierwszą grą był Duży Lotek, który istniał przez kolejne kilkadziesiąt lat. Drugi w kolejności pojawił się Mały Lotek. W 1976 roku swój debiut miał Ekspres Lotek oraz Zakłady Specjalne. Dziesięć lat później pojawiła się nowa gra – Super Lotek. Totalizator Sportowy nie próżnował, czego efektem była kolejna gra, która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Mowa tu o Multilotku, który daje dużo większe możliwości niż klasyczne odmiany. W 1998 roku narodziło się jeszcze młodsze „dziecko”, czyli Twój Szczęśliwy Numerek. Obecnie możemy spróbować swojego szczęścia także bez ryzyka korzystając z lotto online.

Dodaj komentarz

Top