Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Gdzie pływać na desce poza sezonem?

Sezon surfingowy trwa u nas pięć miesięcy. Rozpoczyna się wraz z długim, majowym weekendem i trwa do końca września. Jest to więc naprawdę sporo czasu by nauczyć się pływać na desce, a potem swobodnie szlifować swoje umiejętności i pływać dla frajdy.

 

Są jednak tacy, którym te pięć miesięcy zdecydowanie nie wystarcza. Mowa o miłośnikach surfingu, którzy bez pływania na desce nie mogą żyć, i ledwo skończy się jeden sezon już marzą o kolejnym. Dla nich kilkumiesięczna przerwa w pływaniu byłaby ciężką próbą charakteru.

Na szczęście koniec sezonu w Polsce nie oznacza końca sezonu w ogóle. W Europie i poza nią jest co najmniej kilkadziesiąt ośrodków, w których można uprawiać wodne dyscypliny przez cały, okrągły rok.

Jednym z takich miejsc są Wyspy Kanaryjskie na czele z Fuerteventurą. Ta druga co do wielkości wyspa oferuje idealne warunki pogodowe i wietrzne do uprawiania windsurfingu. Prędkość wiatru latem dochodzi tu do 60 węzłów, co daje idealne możliwości do uprawiania wodnych dyscyplin. Wyspy Kanaryjskie to również piękne krajobrazy, niespotykane walory przyrodnicze i moc atrakcji dla turystów – nic więc dziwnego, że kierunek ten cieszy się tak dużą popularnością.

Miłośnicy windsurfingu chętnie wybierają również Egipt. Kurorty w Dahab czy Soma Bay cieszą się ogromną popularnością, właśnie ze względy na idealne warunki pogodowe i wietrzne przez okrągły rok. Egipt to również masa atrakcji turystycznych i niespotykane walory przyrodnicze.

Miłośnicy pływania na desce chętnie wybierają również kurorty w Turcji czy Grecji. Większość polskich szkół windsurfingu oferuje wyjazdy do powyższych kurortów, po to by zagwarantować możliwość pływania na desce również wtedy gdy w Polsce jest już po sezonie. Warto sprawdzić jakie kierunki oferuje dana szkoła windsurfingu i jakie są planowane terminy wyjazdów. Odbywają się one praktycznie przez cały rok, więc nie będzie problemu z wyborem pasującego terminu. Warto jednak zarezerwować sobie termin odpowiednio wcześniej, warto bowiem wiedzieć, że chętnych na zagraniczne wyjazdy nie brakuje i szkoła ma ograniczoną ilość chętnych, których może zabrać na zorganizowany wyjazd. Warto więc zarezerwować sobie miejsce odpowiednio wcześniej.

Dodaj komentarz

Top