Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Pielęgnacja twarzy czarnym mydłem

kosmetykiCzarne mydło, zwane inaczej Savon Noir to jeden ze skarbów Maroka. Wytwarzane jest w naturalny sposób z maksymalnie uproszczonych składników: zmiażdżonych, rozdrobnionych oliwek i wody. Nazwa mydło w tym przypadku może być trochę myląca, bo produkt ten nie jest twardy, nie ma postaci kostki, nie pieni się też aż tak bardzo. Naturalne czarne mydło pakowane jest do słoiczków i opakowań z plastiku, ma gęstą konsystencję, ciemny, brunatny lub zielonobrązowy kolor i specyficzny zapach. Osoby przyzwyczajone więc do eleganckich kostek toaletowych mogą być nim nieco rozczarowane. Zupełnie niesłusznie, ponieważ Savon Noir bije na głowę wszystkie inne mydła swoim składem i działaniem.

Właściwości czarnego mydła

Mydło Savon Noir idealnie sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, suchej, normalnej, a nawet wrażliwej czy wręcz alergicznej. Każda z tych skór odczuje wiele korzyści już nawet z jednorazowego zastosowania czarnego mydła. Delikatne złuszczenie, oczyszczenie skóry z toksyn i zanieczyszczeń, wygładzenie to pierwsze efekty. Przy dłuższym, regularnym stosowaniu można zauważyć jak zmniejsza się ilość zaskórników i podatność na powstawanie wyprysków. Tłusta skóra przestaje być taka świecąca, sucha jest mniej podrażniona.

Sposoby używania czarnego mydła

Naturalne czarne mydło to produkt nie tylko dla kobiet. Panowie mogą używać go do golenia, zamiast pianki. Zmiękczy ono zarost i ułatwi golenie. Bardziej standardowym sposobem na używanie czarnego mydła jest po prostu mycie nim twarzy, na przykład codziennie wieczorem. W tym celu wystarczy nabrać odrobinę mydła w dłonie, zmieszać je z paroma kroplami wody i rozetrzeć w dłoniach. Powstanie coś w rodzaju emulsji. W takiej postaci mydło nakładamy na twarz i delikatnie masujemy, po czym zmywamy ciepłą lub letnią wodą. Unikamy przy tym kontaktu z oczami, ponieważ mogą one zacząć piec i łzawić.

Czarne mydło może być również stosowane jako maseczka na całą twarz lub miejscowo. Wystarczy nałożyć je na skórę i wydłużyć czas do zmycia o kilka – kilkanaście minut, w zależności od oczekiwanego efektu. Otrzymamy w ten sposób efekt lekkiego peelingu.

Savon Noir świetnie sprawdza się również do oczyszczania całego ciała, zwłaszcza jeśli użyjemy go w połączeniu z szorstką rękawicą. Taki zabieg jest częścią rytuału Hammam, polegającego na dogłębnym oczyszczeniu i nawilżeniu skóry.

Innym zastosowaniem czarnego mydła są złuszczające i zmiękczające kąpiele dla stóp, dzięki którym dużo łatwiej jest pozbyć się zrogowaciałego naskórka.

Dodaj komentarz

Top