Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Pielęgnacja i stylizacja brody

W przypadku dbania o włosy pierwszym krokiem okazuje się pielęgnacja, a drugim stylizacja. Podejmując jedno i drugie wyzwanie mężczyzna może liczyć na zwiększenie swojej atrakcyjności za pomocą włosów. Nic dziwnego, skoro włosy to atrybut witalności mężczyzny. Chodzi jednak nie tylko, żeby dbać o włosy na głowie, ale również o włosy na twarzy.

Po pierwsze – fryzura

Pierwszy krok jaki trzeba podjąć w kwestii dbania o swoją atrakcyjność poprzez włosy to zadbanie o swoje włosy na głowie. Włosy na głowie rosną od urodzenia, a ich tekstura pozostaje bardziej prosta i bardziej cienka.  W celu ogarnięcia włosów na głowie i zrobienia z nich stylowej fryzury należy udać się do dobrego salonu fryzjerskiego. W stylizacji i pielęgnacji włosów pomagają również specjalnie stworzone dla nich kosmetyki.

Po drugie – broda

Drugi krok jaki trzeba podjąć w kwestii dbania o swoją atrakcyjność poprzez włosy to zadbanie o swoje włosy na twarzy. Włosy na twarzy rosną od okresu dojrzewania, w związku z czym nazywa się je owłosieniem androgenowym, a ich tekstura pozostaje bardziej kręcona i bardziej gruba. W celu ogarnięcia włosów na twarzy i zrobienia z nich stylowej brody należy udać się do dobrego zakładu barberskiego. W stylizacji i pielęgnacji zarostu pomagają również kosmetyki stworzone specjalnie z myślą o nim.

Pielęgnujemy oraz stylizujemy nasze włosy

Bez porządnych kosmetyków nie istnieje porządna pielęgnacja i stylizacja włosów, niezależnie od tego, czy chodzi o fryzurę, czy chodzi o brodę. Dbając o włosy, trzeba też pamiętać, żeby zadbać o skórę. Otóż włosy wyrastają ze skóry jako zrogowaciałe białko, a więc skóra i włosy ściśle ze sobą współgrają. Najważniejszym kosmetykiem w pielęgnacji fryzury i brody jest szampon, który ma za zadanie przede wszystkim oczyścić włosie (sprawdź również akcesoria do brody). Innym ważnym kosmetykiem jest odżywka, która ma wiele substancji odżywczych naprawiających zniszczone włosie, a przy tym stymulujących jego porost i zwiększających jego objętość. Brodacze nie powinni zapominać o używaniu olejków do bród działających w niezwykle dobroczynny sposób na włosy. Włosy bowiem trzeba nawilżać, a nic nie nawilża tak, jak właśnie olejki do brody. W ich składzie znajdują się oleje pochodzenia roślinnego. Co więcej, ich skład determinują olejki eteryczne o zapachu kwiatowym, owocowym lub drzewnym, sprawiające, że zarost pachnie wyjątkowo. Do ułożenia włosów służą natomiast pomady odznaczające się silnym chwytem włosów i ich silnym nabłyszczeniem – stawiają lub przypłaszczają włosy, niekoniecznie rozburzają – do tego lepiej używać żelu, pasty lub lakieru.

Dodaj komentarz

Top