Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Pięknie zapakowane prezenty dzięki papierom ozdobnym Rajapack

Dopełnieniem każdego prezentu, czy to małego, czy dużego jest estetyczne, eleganckie lub fantazyjne opakowanie. Dzięki papierom ozdobnym dostępnym w naszym sklepie zapakowane prezenty będą pięknie wyglądały, a samo pakowanie będzie przyjemne ze względu na najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów.

Pomysłów na zapakowanie prezentu może być wiele, jednak tradycyjnie podarki pakowane są w torebki prezentowe albo papier ozdobny. Oczywiście najważniejsze jest to, żeby prezent spodobał się obdarowanemu, ale samo eleganckie lub pomysłowe zapakowanie to już połowa sukcesu. Piękne i estetyczne opakowanie prezentu podkreśla szczególność okazji, np. urodzin, imienin czy rocznicy.

Prezent można zapakować samemu albo jeśli zupełnie nam to nie wychodzi, można skorzystać z punktu pakowania prezentów, które działają praktycznie w każdej galerii handlowej. Prezent musi się ładnie prezentować, a najlepiej tak, żeby obdarowanemu aż szkoda było go otwierać.

Idealnym uzupełnieniem papieru ozdobnego są: wstążki, kokardy, taśmy ozdobne, naklejki, bileciki z życzeniami i inne akcesoria do dekoracji. Opakowanie prezentu nie musi mieć tradycyjnego kształtu prostokąta czy kwadratu, może to być także kula, cukierek czy sakiewka.

Rodzaje papierów ozdobnych

W ofercie sklepu Rajapack.pl dostępne są cztery rodzaje papierów ozdobnych, tj.:

  • papier kolorowy

Papier w czterech jaskrawych kolorach (różowy, pomarańczowy, turkusowy i żółto-zielony), o szerokości 700 mm, długości 100 m i gramaturze 60g/m2.

  • klasyczny kolorowy papier

Papier dostępny w siedmiu kolorach (biały, brązowy, czerwony, niebieski, czekoladowy, srebrny i złoty), o wymiarach 700 mm x 100 m i gramaturach 50, 60 i 70 g/m2.

  • papier dwustronny

Papier ten to praktyczne recto verso, w harmonijnie dobranych czterech wersjach kolorystycznych, tj.: fuksja/zielony, czarny/srebrny, czerwony/srebrny i czerwony/złoty, o wymiarach 700 mm x 50 m i gramaturach 50 i 60 g/m2; dający dwie możliwości fantazyjnego zapakowania prezentów.

  • papier w ozdobne wzory

Papier we wzory występuje w trzech wersjach: w kolorowe paski, w prezenciki i aksamitny czarny w eleganckie wzory; o szerokości 700 mm i długości 100 m oraz gramaturach 60 i 65g/m2.

Wszystkie papiery ozdobne sprzedawane są na rolki. Wykonane są z papieru typu Kraft. Są wytrzymałe i mocne, dzięki czemu nie rozrywają się łatwo ani nie przecierają i dlatego pakowanie w nie prezentów jest prawdziwą przyjemnością.

Papier typu Kraft

Papier typu Kraft wykonano celulozy siarczanowej i dostępny jest w różnych gramaturach i fakturach, tj. gładkiej albo prążkowanej. Jego podstawowa zaleta to duża odporność na rozrywanie. Jego powierzchnia jest jednolita, dzięki czemu może być zadrukowany.

Zastosowania papieru ozdobnego

Papier ozdobny może służyć nie tylko do pakowania prezentów. Może być wykorzystywany do tworzenia zaproszeń, kartek okolicznościowych, dekoracji czy do scrapbookingu.

Jak pakować prezenty?

Pakowanie prezentów nie jest wcale łatwe, gdyż wymaga precyzji. Najprostszy sposób na zapakowanie prezentu to użycie papieru ozdobnego, taśmy klejącej, wstążki albo sznurka i wybranej ozdoby np. jeśli ma to być prezent gwiazdkowy ozdoby choinkowej, suszonego plasterka pomarańczy czy gałązki świerku.

Propozycją dla osób mających zdolności manualne jest samodzielne wykonane opakowań i ozdób. Ozdoby takie można zrobić nawet z najprostszych elementów takich jak: zwykły sznurek pakowy, gumki recepturki, włóczka, guziki, rafia, bibuła, gazety, kolorowe magazyny. Ciekawe opakowanie na prezent można stworzyć także ze zwykłego słoika lub butelki. Jedyne potrzebne narzędzia to: nożyczki, dziurkacz, linijka, zszywacz, taśma klejąca i klej. Takie twórcze pakowanie prezentów jest także fajnym pomysłem na spędzenie czasu i szlifowanie swojej kreatywności.

gift-553139_640

Dodaj komentarz

Top