Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Oświetlenie w ogrodzie i jego rola

lampy ogrodoweCiekawie zaprojektowany i właściwie pielęgnowany ogród może stanowić najlepszą dekorację każdego domu jednorodzinnego. Dodatkowo, dzięki wprost nieograniczonym możliwościom aranżacyjnym, współcześnie można stworzyć ogród, który będzie nie tylko efektowny pod względem wizualnym, ale i funkcjonalny, przyjazny dla jego codziennych użytkowników. Jednym z ważniejszych elementów takiego nowocześnie i funkcjonalnie zaprojektowanego ogrodu, jest oświetlenie ogrodowe. Rozmieszczone w odpowiednich miejscach światła tworzą nastrój, wyznaczają przestrzeń i przy okazji pozwalają na korzystanie z ogrodu również po zapadnięciu zmierzchu. Światło w ogrodzie to wielkie udogodnienie dla właścicieli każdego domu. Możliwość organizacji przyjęć na świeżym powietrzu to wygoda i atrakcyjna opcja względem klasycznych spotkań towarzyskich organizowanych pod dachem.

Wybór lamp ogrodowych jest olbrzymi. Od coraz bardziej popularnych lamp solarnych, które nie wymagają podłączenia do zewnętrznego źródła zasilania, przez lampy ścienne typu tradycyjnego, po lampy designerskie, w stylu nowoczesnym lub lampy stojące typu retro, w stylu zdecydowanie bardziej klasycznym. Zapewne już na etapie projektowania ogrodu będziemy musieli podjąć decyzję, który rodzaj lamp go oświetli. To słuszny kierunek działania, ponieważ oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów dekoracyjnych ogrodu i powinno współgrać ze stylem, w jakim go urządzimy. Jeśli jest to styl retro, decyzja o zakupie nowocześnie wyglądających lamp solarnych lub finezyjnych lamp designerskich będzie zwyczajnie błędna.

Wybór oświetlenie ogrodu może być determinowany także przez kwestię dostępności do źródeł zasilania. Nie powinno być z tym większego problemu w przypadku ogrodów przylegających bezpośrednio do domów, jednak bardziej rozległe ogrody lub ogrody oddalone od zabudowań, zwykle wymagają rozbudowy istniejącej w ogrodzie lub przylegającej do niego instalacji elektrycznej. Dodatkowych kosztów związanych z tego typu inwestycją można uniknąć stawiając na lampy solarne, które instalujemy w miejscach oddalonych od źródeł zasilania. Co ważne, powinny być to produkty z wyższej półki, zapewniające mocniejsze światło. Tego typu produkty oferują specjalistyczne sklepy z lampami solarnymi lub z oświetleniem ogrodowym. Inwestycja w najtańsze lampy solarne może być zwyczajnie nieopłacalna, ponieważ ilość światła emitowana przez takie lampy jest po prostu dalece niewystarczająca, jeśli chodzi o potrzeby ogrodu średniej wielkości, nie mówiąc już o bardziej rozległych przestrzeniach.

Oświetlenie ogrodowe znajdziecie na http://bylight.pl/.

Dodaj komentarz

Top