Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Organizacja garderoby? Nic trudnego!

Jak odpowiednio zorganizować swoją garderobę?Garderoba – dla wielu kobiet, a nawet niektórych mężczyzn, to miejsce ukochane, ale jednocześnie pełne chaosu. Bałagan w garderobie nie tylko utrudnia nam znalezienie odpowiednich rzeczy, których akurat poszukujemy, ale również jest przyczyną dodatkowych wydatków. Na pewno znacie tę sytuację, gdy w garderobie jest tyle rzeczy, że w sumie zapominacie, co konkretnie w niej macie?

Właśnie dla oszczędności czasu i finansów dobrze jest wiedzieć, jak odpowiednio zorganizować swoją garderobę, by zapanował w niej ład. Nie jest to zadanie najprostsze, zwłaszcza dla tych, którzy nie lubią rozstawać się z ubraniami. Jednocześnie jest to wyjście pozwalające nam na opanowanie chaosu i niejednokrotnie zaoszczędzenie sporych pieniędzy.

Bez sentymentów

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odpowiednio zorganizować swoją garderobę, przede wszystkim pozbądź się… sentymentów. Jeśli w Twojej szafie zalega nadal ulubiona bluzka sprzed 10 lat, w której jednak już nie chodzisz – bo się nie mieścisz czy zmieniły się trendy – pora porzucić sentymenty i po prostu ją wyrzucić. Jeśli jest w dobrym stanie, możesz ją odświeżyć i oddać do punktów dla osób potrzebujących; w ten sposób ubrania przeżyją kolejne życie, Ty zaś poczujesz się lepiej, gdy ich nie wyrzucisz. Nie mniej w tym temacie zbyt wielu sentymentów. Zalegające w szafie ubrania podziel na kilka kategorii, a także zostaw kilka sztuk odzieży do zadań specjalnych, np. remontów czy generalnych porządków. Resztę zwyczajnie usuń.

Kategoryzuj ubrania

Aby zapanować nad chaosem w garderobie stwórz kategorie ubrań i układaj je według nich. Jeśli zastanawiasz się, jak odpowiednio zorganizować swoją garderobę przy sporej ilości ubrań różnego rodzaju, stwórz działy – np. ubrania eleganckie, do pracy, wieczorowe, na wyjście do miasta czy do chodzenia po domu albo w ogrodzie. W ten sposób będziesz w stanie zyskać porządek i szybki dostęp do tych ubrań, które akurat Cię interesują. Alternatywnie możesz uporządkować swoje ubrania np. kolorami czy według tego, na jaką porę roku się przydadzą. Jeśli chcesz, możesz nawet stworzyć gotowe zestawy!  Wszystko zależy od Twojej wyobraźni i potrzeb.

Zadbaj o akcesoria

Jeśli chcesz wiedzieć, jak odpowiednio zorganizować swoją garderobę z użyciem podstawowych akcesoriów, podpowiemy Ci kilka rozwiązań. Pierwszym z nich będzie wybór wieszaków w takich samych kolorach, co znacznie ułatwi wizualną identyfikację ubrań. Warto też korzystać z wieszaków specjalnych, np. na spódnice czy swetry, które zadbają o nasze ubrania. Pamiętaj też o tym, aby zadbać o wykorzystanie powierzchni na drzwiach szafy (np. na torebki) czy na jej dnie i półkach, choćby kupując przezroczyste pudełka na buty.

Dodaj komentarz

Top