Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Okna aluminiowe – najlepsze okna do biurowców i galeriowców

Okna aluminiowe stają się coraz większym okiennym hitem. Docenia się ich estetykę, sterylność i lekkość konstrukcji. Spotyka się je głównie w biurowcach i galeriowcach, ale trafiają one również do innych obiektów.

Okna aluminiowe – następcy okien drewnianych i okien plastikowych

Kiedyś dominowały okna drewniane. Pewnego razu zostały wyparte przez okna plastikowe. Obecnie na salony wkraczają okna aluminiowe. Wszystkie trzy rodzaje okien perfekcyjnie odgrywają swoje role, robią to jedynie w nieco inny sposób. Okno stanowi otwór w ścianie służąc do przepuszczania światła do pomieszczenia i przewietrzania go, ponadto jednak stanowi pewnego rodzaju dopełnienie stylistyki pomieszczenia. I tak oto każdy rodzaj okien sprawdzi się w każdym obiekcie, ale z pewnością bardziej lub mniej wpasuje w konkretne obiekty. Okna drewniane montuje się przeważnie w historyczno-secesyjnych kamienicach i starych willach. Charakteryzują się ogromną wytrzymałością, choć co jakiś czas trzeba dokonywać ich renowacji. Okna plastikowe montuje się przeważnie w blokach i nowych domkach. Cechuje je olbrzymia trwałość niewymagająca renowacji. Okna aluminiowe z kolei montuje się przeważnie w biurowcach i galeriowcach. Odznaczają się one wielką sterylnością.

Zestawienie okien drewnianych, plastikowych oraz aluminiowych
Okna drewniane Okna plastikowe Okna aluminiowe
Szyby

w drewnianych ramach

Szyby

w plastikowych ramach

Szyby

w aluminiowych ramach

Wytrzymałość Trwałość Sterylność
Montaż przeważnie

w kamienicach

i starych willach

Montaż przeważnie

w blokach

i nowych domkach

Montaż przeważnie

w biurowcach

i galeriowcach


Okna aluminiowe – nowa era okien

Okna aluminiowe póki co uchodzą za ekskluzywne. Montuje się je głównie w biurowcach i galeriowcach. Niekiedy jednak przemyca się je do innych obiektów i to nie tylko użytku publicznego, ale też prywatnych. Zwraca się uwagę na ich estetykę, sterylność i lekkość konstrukcji. Tego typu okna uznaje się za swoistą nową erę okien.

Zobacz okna aluminiowe na: http://anexokna.pl/okna/okna-aluminium/.

Okna, drzwi oraz systemy okienno-drzwiowe

O ile w przypadku okien drewnianych i okien plastikowych, nie spotyka się ich w innej roli, o tyle w przypadku okien aluminiowych już tak. Na wzór okien aluminiowych wykonuje się drzwi aluminiowe, a nawet systemy okienno-drzwiowe. To innowacyjne podejście, które stosuje się w nowoczesnych, postmodernistycznych obiektach – w sporej części lub nawet w całości przeszklonych. Za przykład tego typu rozwiązania może posłużyć chociażby budynek Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Dodaj komentarz

Top