Jesteś tutaj
Strona główna > Kultura

Nowoczesne nagłośnienie przenośne

Co zrobić, kiedy potrzebne jest nagłośnienie gdzieś w plenerze? Kiedy odbywa się piknik, demonstracja lub procesja? Często podczas takich okazji w ruch idą megafony, jednak jakość ich dźwięku mocno dyskusyjna. Odpowiedzią może być nagłośnienie przenośne – specjalne systemy nagłośnienia umożliwiające odtwarzanie dźwięku w drodze i w plenerze, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Specyfika nagłośnienia przenośnego

Obecnie produkowane systemy mobilnego nagłośnienia potrafią dać bardzo dobry efekt – czysty, wysokiej jakości, dynamiczny dźwięk, muzyka, która nie zagłusza mowy. Idealnie nadają się one na prelekcje, a także na wszelkiego rodzaju wykłady, akademie szkolne, szkolenia i konferencje, czy nawet zajęcia gimnastyczne.

Sprzęt mobilny nowej generacji charakteryzują niewielkie rozmiary i kompaktowa, ułatwiająca przechowywanie i transport budowa. Również stosunkowo niewielka waga sprawia, że głośniki takie są bardzo poręczne. Dodatkowo, są one skonstruowane w taki sposób, aby nawet laik mógł sobie z nimi poradzić. Ich intuicyjna obsługa pozwala uruchomić je niemal od razu po wyjęciu z opakowania – nie potrzebne są tu kombinacje z podłączeniami, wiedza z zakresu elektryki czy elektroniki. Wystarczy zapoznać się z krótką instrukcją obsługi i po prostu działać.nagłośnienie przenośne

Nowe funkcje nagłośnienia mobilnego

Nowoczesne nagłośnienie przenośne posiada szereg dodatkowych, przydatnych funkcji, wśród których są między innymi uprzywilejowanie mowy, dzięki czemu w momencie, kiedy ktoś zaczyna mówić przez mikrofon, muzyka jest automatycznie wyciszana lub przyciszana. Inną z opcji jest regulowanie barwy dźwięku, czy ograniczanie mocy wzmacniaczy, a także sygnalizator poziomu naładowania akumulatorów. Do większości systemów nagłośnienia przenośnego można dopasować także odpowiedniki pasywne kolumn, które pozwalają na zwiększenie mocy całego zestawu nagłaśniającego.

Sprzęt na pielgrzymkę

Jednym z najczęściej obserwowanych zastosowań nagłośnienia przenośnego są pielgrzymki, procesje, a także wszelkie marsze. Wówczas rozmiar i waga jakie ma nagłośnienie przenośne ma ogromne znaczenie. Nie bez znaczenia jest także jego prosta obsługa i żywotność akumulatora (dzięki któremu urządzenia nie wymagają podłączenia do zasilania sieciowego). Ciekawostką w zestawach dedykowanych na pielgrzymki są odbiorniki mikrofonów bezprzewodowych, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch takich.
Zestawy na samochody

Innym przykładem nagłośnienia przenośnego są zestawy przeznaczone na samochody reklamowe, taki typ urządzeń zasilany jest już nie w 100% bezprzewodowo, a z gniazd zapalniczek. Głośniki, które umieszcza się na samochodzie, są łatwe do zamontowania, dają się także szybko zainstalować.

Dodaj komentarz

Top