Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Nowoczesne farby do ścian

farby do ścianJeśli chcesz, aby wnętrze twojego mieszkania prezentowało się w wyjątkowo oryginalny sposób, musisz zadbać nie tylko o jego odpowiednie wyposażenie, ale także o elegancki wygląd ścian. Pomogą w tym nowoczesne farby do ścian tj. farby ceramiczne, magnetyczne, tablicowe, metaliczne lub tzw. lakiery do ścian, które są prawdziwym hitem ostatnich miesięcy. W ogóle aktualna oferta procentów farb i ściennych artykułów dekoracyjnych jest na tyle bogata i różnorodna, że nikt nie powinien mieć najmniejszego problemu ze znalezieniem produktu, odpowiadającego jego określonym potrzebom.

Farby ceramiczne
To farby do ścian nowej generacji. W swoim składzie zawierają drobne włókna ceramiczne (mikro kuleczki), które wpływają na trwałość koloru oraz wysoką odporność farby na ścieranie i różnego rodzaju czynniki chemiczne. Ściany pomalowane farbami ceramicznymi można szorować bez ryzyka ich odbarwienia czy uszkodzenia malowanej powierzchni. Co warte podkreślenia, stosowanie ceramicznych farb do ścian polecane jest w przypadku konieczności zakrycia ciemnego koloru lub silnych zabrudzeń. Farby tego typu są farbami dobrze kryjącymi i w takiej roli sprawdzają się wprost znakomicie. Wystarczy 1-2 krotne malowanie.

Farby magnetyczne
To specjalny rodzaj farby tworzący powłokę metaliczną, do powierzchni której możemy przyklejać magnesy. Idealny rodzaj farby do pokoju dziecięcego, na korytarz lub do kuchni. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć przestrzeń do przyklejania magnesów. Używając farby magnetycznej nie musimy malować nią całej powierzchni ściany, a jedynie wybrany jej fragment. Co ciekawe, jest to rodzaj farby podkładowej, dlatego jej powierzchnię z łatwością pokryjesz dowolną farbą lateksową, przeznaczoną do malowania wnętrz.

Farby tablicowe
Te nowoczesne farby do ścian sprawdzą się w każdej kuchni i pokoju dziecięcym. Przy ich pomocy stworzysz tablicę ścienną o dowolnych wymiarach. Na powierzchni pokrytej farbą tablicową możesz pisać kredą lub dowolnym rodzajem mazaka. Wszystkie zapiski z łatwością zatrzesz zwykłą gąbką.

Lakiery do ścian
To rynkowa nowość, która cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród miłośników nowoczesnego stylu aranżacji wnętrz. Błyszczące ściany pokryte lakierem są idealnie gładkie, przyjemne w dotyku, a jednocześnie w wysokim stopniu chronione przed kurzem, brudem czy trudnymi do usunięcia plamami. Zastosowanie lakieru do ścian w połączeniu z lateksową farbą ścienną to gwarancja czystości w każdym pomieszczeniu na wiele kolejnych lat jego użytkowania.

Dodaj komentarz

Top