Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Naprawdę zdrowe odżywianie z Kcalmar

Moda na zdrowy tryb życia i zdrowe odżywianie trwa w najlepsze i nic na szczęście nie wskazuje na to, żeby szybo miała przeminąć. Pytanie tylko, czy wszyscy aby na pewno wiemy, co znaczy zdrowe odżywianie.

 Wiedzę na temat zdrowego odżywiania czerpiemy najczęściej od znajomych i z internetu. Jeżeli nasz znajomy jest dietetykiem albo w sieci zaglądamy na wartościowe strony jak np. blog http://kcalmar.com/blog/ to dobrze. W przeciwnym wypadku powinniśmy być ostrożni. To, że u naszego znajomego jakaś dieta poskutkowała, nie oznacza, że zadziała także u nas. Co więcej nikt nie da nam gwarancji, że dobre rezultaty nie są tylko chwilowe lub nie doprowadzą z czasem do poważnych problemów zdrowotnych. Znajomi przynajmniej jednak mają dobre intencje. W internecie znajduje się natomiast mnóstwo „dobrych rad” nt. zdrowego odżywiania podyktowanych nie chęcią pomocy czytelnikom, ale pragnieniem osiągnięcia zysków przez wydawcę serwisu www. Ileż to razy widzieliśmy już nagłówki o cudownych rezultatach diety, a po kliknięciu w link otrzymywaliśmy przepis na szkodliwą głodówkę lub sugestię, by zakupić plan dietetyczny, taki sam dla wszystkich użytkowników, bo jak wiadomo wszyscy ludzie są identyczni i mają te same potrzeby 😉

Oczywiście w sieci znajdziemy także miejsca, z których możemy czerpać rzetelną wiedzę nt. zdrowego stylu życia. Jednym z nich jest blog wspomniany na początku czyli Kcalmar, na którym znajdziemy ciekawe przepisy kulinarne i liczne porady żywieniowe oraz zdrowotne, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii diety. Blog jest częścią serwisu, za pomocą którego osoby pragnące odżywiać się zdrowo mogą uzyskać fachową pomoc profesjonalnych dietetyków. Szczególnie godna uwagi jest aplikacja mobilna, którą możemy pobrać na telefon z iOS lub Androidem. Znajdziemy w niej 12 planów dietetycznych podzielonych na 4 kategorie:

  • korpo – dla zabieganych – plany „dla business woman” i „dla super mózgu”;
  • mama – dla kobiet w ciąży „dla przyszłej mamy” oraz mam „zdrowa dieta rodzinna”;
  • zdrowie – dla osób chcących poprawić stan zdrowia poprzez diety wegetariańską, cukrzycową, odchudzającą czy bezglutenową;
  • sport – diety dla sportowców, dla kulturystów na masę, paleo oraz plan „miss fitness”.

Gdy wybierzemy najlepiej dopasowany do naszych potrzeb plan, otrzymujemy jadłospis na najbliższy tydzień, który integruje się z naszym kalendarzem. Dowiadujemy się więc co i kiedy mamy zjeść, jak to przygotować oraz jakie składniki będą nam potrzebne. Bardzo praktyczne, prawda? Warto podkreślić, że na każdy tydzień otrzymamy nowy jadłospis, stworzony oczywiście przez dietetyków, a nie komputerowe algorytmy. To duża zaleta, wiele kiepskiej jakości programów dietetycznych zakłada bowiem jedzenie w kółko tego samego i to jeszcze często w formie dań skomponowanych przez automaty z niedopasowanych do siebie składników.

Na http://kcalmar.com/ możemy także skorzystać z indywidualnych konsultacji dietetycznych on-line, podczas których profesjonaliści wyjaśnią nasze wątpliwości dotyczące odżywiania oraz stworzą dla nas idealnie dopasowane menu. Zaglądanie na blog Kcalmar i korzystanie z aplikacji mobilnej możemy z czystym sumieniem polecić każdemu, bez względu na to czy dopiero zaczyna przygodę ze zdrowym odżywianiem, czy też wydaje mu się, że już się zdrowo odżywia, ale chciałby zweryfikować soje przekonania. Na Kcalmar jesteście po prostu w dobrych rękach!

diet-695723_640

Dodaj komentarz

Top