Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Najpopularniejsze psy rasowe w Polsce

Pies od zawsze nazywany był najlepszym przyjacielem człowieka, jednak każdego przyjaciela należy odpowiednio wybrać i dopasować. Nie inaczej jest w przypadku psiaków – różne rasy mają różne wymagania i upodobania, tak jak i ludzie. Dlatego właśnie istnieją rasy, które przygarniane są częściej w różnych regionach. Wybierając czworonoga każdy z nas kieruje się innymi przesłankami – jedni szukają rasy, która będzie im się podobać, inni takiej, z którą można spokojnie pobiegać, ktoś może szukać psa stróżującego a nieliczni kierują się wyłącznie głosem serca czy instynktem. Niezależnie od tego, co kieruje nami przy wyborze psiego towarzysza, można zobaczyć swego rodzaju tendencję czy pociąg do konkretnych ras. Jakie psy najczęściej wybierają Polacy? 

Husky

Duży, niezależny i bardzo wymagający pies. Wymaga dużo wolnej przestrzeni, uwielbia bowiem wolność i aktywne spędzanie czasu. Niestety jest też niesamowicie urokliwy – co często sprawia, że trafia w nieodpowiednie ręce – np. do osób, które nie są zbyt aktywne, a długie spacery połączone z bieganiem to dla nich istny koszmar. Psy tej rasy są niesamowicie aktywne, a gdy dorosną uaktywnia się ich silny zmysł myśliwski – dlatego uważaj na spacerze, jeżeli Husky zobaczy leśne zwierzątko, niemal na pewno za nim pogoni. Ta rasa bardzo nie lubi zostawać sama, dlatego jeżeli długo pracujemy, powinniśmy raczej zdecydować się na innego psiaka, no chyba że nasi sąsiedzi uwielbiają donośne wycie i ujadanie.

Beagle

Przepiękny wręcz pies, który pełni rolę maskotki i towarzysza. Jego wielkie oczy, oklapnięte uszy, niewielkie rozmiary i łagodne nastawienie sprawiają, że idealnie sprawdza się w roli przyjaciela domu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że psy tej rasy kochają biegać i tropić, przez co nauczenie ich bezprecedensowego posłuszeństwa na spacerach może stanowić nie lada wyzwanie. To jednak idealny wybór jeżeli w domu są dzieci – psiaki je uwielbiają, są łagodne i przyjazne.

Buldog francuski

Kolejny, można powiedzieć filigranowy psiak. To rasa, która charakteryzuje się niezwykłą uczuciowością, psy dosłownie uwielbiają pieszczoty i wylegiwanie się. Chociaż na spacerach potrafią być niezwykle żwawe i energiczne. Ta rasa bardzo dobrze znosi kontakt z dziećmi, jest też niezależna, dzięki czemu osoby, których często nie ma w domu (w granicach rozsądku), powinny zdecydować właśnie na takiego kompana.

Sznaucer miniaturowy

Zgrabny, niewielki, bardzo przyjacielski. To żywy i wiecznie czujny pies, który po starszych kuzynach (sznaucerach średnich) odziedziczył zaparcie i zawziętość. Decydując się na sznaucera, trzeba mieć świadomość, że są to psy, które uwielbiają szczekać – a do tego mają donośny, nieco piskliwy głos.

Informacje o psach rasowych, jak i ogłoszenia sprzedaży z uczciwych hodowli psów znajdziesz na: http://www.psiaki.net.

Dodaj komentarz

Top