Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Najlepsze gry planszowe na imprezę

gry planszowe na imprezę

Impreza z okazji urodzin, święto, czy zwykłe weekendowe spotkanie ze znajomymi – każda okazja jest dobra do tego, żeby wyciągnąć grę planszową i wciągnąć do udziału najbliższych. Na rynku mamy obecnie tyle gier, że nie sposób ich wszystkich poznać. Edukacyjne, przygodowe, dla dzieci… Są też gry, które bardziej niż inne nadają się dla dorosłych i pasują do imprezowego klimatu. Ich wspólnymi cechami są proste zasady – tak by nie musieć zbyt długo tłumaczyć ich osobom, które dotąd w nie nie grały, oraz możliwość grania jednocześnie przez wiele osób. Idealnie byłoby, gdyby jeszcze gra miała jakiś ciekawy motyw przewodni lub fabułę i wymuszała integrację pomiędzy uczestnikami. Wertując to, co oferuje sklep internetowy z grami planszowymi można dostać zawrotu głowy, więc poniżej kilka przykładów, które spełniają te warunki.

Gry słowne i oparte na opowieściach

Takie gry to sposób na rozwinięcie swoich zdolności językowych, umiejętności opowiadania i nawiązanie lepszego kontaktu z innymi. Jednym z przykładów są Scrabble – chyba pierwsza gra planszowa jaka przychodzi do głowy większości osób. Im więcej słów znamy, tym lepiej. Rozgrywki z czasem dostarczają wielkich emocji, zwłaszcza gdy różnice w punktach pomiędzy użytkownikami. Grą opartą na umiejętności opowiadania i wyobrażania sobie różnych sytuacji jest Dixit. Jeden gracz losuje kartę, po czym tworzy historię opisującą to, co na niej się znajduje. Pozostali uczestnicy muszą wybrać ze swoich talii karty, które są najbliższe opowieści głównego gracza, a następnie wszystkie są mieszane i należy zgadnąć, która z nich należała do twórcy opowieści. Nieco podobnie działa gra Taboo – przypomina ona kalambury. Na kartach znajdują się hasła do opisania i słowa zabronione, których nie można użyć.

Gry zręcznościowe

Każdy dobry sklep internetowy z grami planszowymi posiada w swojej ofercie również gry oparte na zręczności. Czasem jest to zręczność manualna, kiedy indziej – całego ciała. Jedną z najbardziej lubianych i zabawnych gier wymagających cierpliwości i zwinnych rąk jest Jenga. Nie jest to klasyczna gra planszowa, ale można ją dostać w takich sklepach. Polega ona na układaniu z drewnianych klocków wieży. Następnie każdy z graczy kolejno wyjmuje jeden klocek z dołu wieży i układa go na górze. Przegranym jest ten gracz, który doprowadzi do zawalenia się konstrukcji. Inną słynną grą wymagającą ruchu i zwinności jest słynny Twister. ‘Pionkami’ w tej grze są gracze, to oni poruszają się po polach i wykonują wygibasy zgodnie z zaleceniami sędziego. Śmiechu jest przy tym co niemiara.

Dodaj komentarz

Top