Jesteś tutaj
Strona główna > Kultura

Mykonos – jedyne takie miejsce w Grecji

Grecja to niezwykle popularny kierunek chętnie wybierany przez turystów z całego świata. Kraj z południowej części Półwyspu Bałkańskiego słynie z ciekawej infrastruktury, bogatego zaplecza kulturowego, gościnnej ludności no i oczywiście pięknych i piaszczystych plaż usytuowanych na malowniczych wybrzeżach jednego z czterech mórz.

Rozrywkowa wyspa Mykonos

Grecja znana jest głównie z takich kurortów jak Rodos, Korfu czy Kreta, aczkolwiek istnieje także parę mniej popularnych miejsc, które właśnie ze względu na mniejsze zainteresowanie turystów mogą być ciekawym wakacyjnym kierunkiem. Mykonos to mała wyspa leżąca na Morzu Egejskim. Miejsce słynie ze swojego rozrywkowo-zabawowego charakteru, do tego stopnia, że do Mykonos przylgnęła łatka wyspy, która nigdy nie zasypia. Dni przepełnione relaksacyjną atmosferą upływają tu powoli, natomiast w nocy miasto zaczyna swoje prawdzie życie. Przyjacielsko nastawieni mieszkańcy, doskonała grecka kuchnia i wspaniałe wino to przepis na udany urlop w jednym z najpiękniejszych kurortów na świecie. Jesteśmy przekonani, że to miejsce przypadnie do gustu ludziom w każdym wieku, którzy szukają rozrywki podczas wakacyjnego urlopu, ale również takim, którzy chcieliby zwiedzić ciekawe miejsca.

Kultura i sport

Mykonos to także bogate dziedzictwo kulturowe. Typowe kamienice i wąskie uliczki to alternatywa dla wszystkich, którzy pragną poznać bliżej styl życia greckiej wyspy. W Mykonos znajduje się także popularne Muzeum Modernistyczne, w którego zbiorach znajdziemy wiele skarbów wydobytych z dna Morza Egejskiego, jak i charakterystycznych artefaktów związanych z historią wyspy i kraju. Mykonos słynie z bogatej oferty dla amatorów aktywnego spędzania czasu. Można tutaj wynająć kolorowe łódki, kajaki, narty wodne oraz sprzęt do surfingu czy nurkowania.

Mykonos grecja
Fot: Qtravel – Mykonos

Grecka Wenecja i Pelikany

Gdy udamy się w głąb wyspy, natrafimy na niezwykle charakterystyczne miejsce nazywane tutaj Małą Wenecją. Alefkandhara to dzielnica Mykonos, gdzie domy wybudowane zostały zaraz nad wodą. Całość zapewnia niepowtarzalny klimat, dlatego jest to miejsce, które szczególnie często zostaje dodane do planu wycieczkowego turystów przebywających na wyspie. Kolejnym charakterystycznym elementem mocno związanym z Mykonos są pelikany. Ptaki są niezwykle przyjacielsko nastawione do ludzi, a widok Pelikana przechadzające się samotnie wąskimi ulicami miasteczka nie dziwi już tutaj nikogo.

To tu wakacje spędzają sławne osoby

Warto wspomnieć, że Mykonos to niezwykle popularny kierunek wśród celebrytów. Swoje wakacje spędzali tutaj między innymi Tom Hanks, Sandra Bullock, Paris Hillton czy Sarah Jessica Parker. Może podczas szalonej nocy uda się spotkać kogoś sławnego w jednym z licznych klubów i barów?

Mykonos to miejsce, które powinno się odwiedzić chociaż raz w życiu. Osoby w każdym wieku znajdą tutaj cos dla siebie. Niezależnie od tego, czy jesteśmy fanami aktywnego spędzania czasu, czy zwykłego leżenia na plaży, będzie to idealny wybór na urlop, wakacje ze znajomymi czy nawet podróż poślubną. Wyspa Mykonos na Morzu Egejskim zaprasza wszystkich spragnionych niezapomnianych wspomnień, które pozostaną w pamięci jeszcze przez długie lata. Jesteśmy przekonani, że po wizycie w tym miejscu będziecie chcieli wracać do niego co roku.

Dodaj komentarz

Top