Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Mydełko glicerynowe – jak je samodzielnie zrobić?

W sklepach można obecnie znaleźć mnóstwo produktów naturalnych – i właśnie na takie jest obecnie szczególne zapotrzebowanie. Poszukujemy tego, co zdrowe – zarówno jeśli chodzi o jedzenie, jak też w przypadku kosmetyków. Czy może być zaś coś bardziej bezpiecznego niż to, co wykonamy samodzielnie? Wiele pań korzysta już z możliwości wykonywanie własnoręcznie na przykład mydełek glicerynowych. Jeśli i Ty chcesz się dowiedzieć jak je zrobić, przeczytaj nasze porady!

Na prezent i do własnego użytku

Mydełek możesz używać we własnym domu, ale również podarować je komuś w prezencie. Bardzo modne jest zresztą obecnie wykonywanie prezentów własnoręcznie, więc możesz dołączyć do kobiet, które się na to decydują. W ten sposób niedużym kosztem i niewielkim nakładem pracy (przynajmniej w przypadku mydełka glicerynowego) możesz uzyskać oryginalny, atrakcyjny podarunek dla kogoś bliskiego.
Ważne jest i to, że zamiast przemierzać sklepy w poszukiwaniu czegoś odpowiedniego, możesz po prostu sama dobrać odpowiedni barwnik oraz właściwy zapach, pamiętając na przykład o tym, czy ktoś najbardziej lubi aromat lawendy, czy może cynamonu. Możesz też sama taki prezent zapakować, ozdobić – w ten sposób, znając gust drugiej osoby, rzeczywiście możesz w niego trafić. A ponadto doceniony zostanie Twój wkład pracy w wytworzenie takiego małego arcydzieła. Także i dla siebie możesz wykonać mydełko, którego akurat potrzebujesz – wybierając ulubiony zapach, kolor i kształt.

Jak własnoręcznie wykonać mydło?

Samodzielne wykonanie mydełka jest prostsze niż się wydaje – wystarczy mieć wszystkie potrzebne produkty, które można nabyć na przykład na stronie sklepu internetowego EcoFlores. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak baza czy olejek eteryczny, cena w tym sklepie jest naprawdę rozsądna – wszystko można nabyć tanio, a do tego asortyment jest bardzo duży! Co jest dokładnie potrzebne? Baza glicerynowa (najlepiej przezroczysta), wybrany barwnik (dostępnych jest ich mnóstwo), olejek eteryczny (cena to tylko 5 złotych za 12 mililitrów) oraz foremka (najlepiej silikonowa, gdyż najłatwiej wówczas wyjąć gotowy produkt).

Produkcja polega jedynie na roztopieniu bazy glicerynowej w kąpieli wodnej oraz na dodaniu do niej odpowiednich składników, personalizujących produkt, czyli wybranego barwnika i zapachu. Następnie trzeba wszystko dokładnie wymieszać i przelać do foremek, by pozostawić do zastygnięcia – co trwa około dobę. Można jeszcze dodać do mydełka na przykład suszone zioła, suszone kawałki owoców, albo ziarna kawy, a nie tylko barwnik i olejek eteryczny. Cena takich dodatków nie jest wcale wysoka, a stanowią wspaniałe wykończenie! Trzeba je wtopić w produkt, gdy jest półpłynny, ażeby się z nim połączyły. I gotowe!

Dodaj komentarz

Top