Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Morskie klimaty, czyli kilka rad dotyczących wystroju pokoju dziecka

Styl morski to jeden z najbardziej przytulnych i romantycznych wariantów wystroju wnętrz. Morskie klimaty potrafią przynieść bardzo dużo radości dorosłym osobom, natomiast dzieci będą po prostu zafascynowane pokojem, który przypomina i ciepłe morze, i wakacje, i niezwykłe przygody piratów.

Stylizacja w trzech kolorach

Oczywiście, artykuł zatytułowany jako „Morskie klimaty, czyli kilka rad dotyczących wystroju pokoju dziecka”, nie może nie uwzględnić klasycznego zestawu trzech „morskich” kolorów, czyli białego, niebieskiego oraz czerwonego. Takie odcienie będą również dobrze pasować do każdego pokoju dziecięcego.

Stylizacja pokoju w trzech kolorach kojarzy się z plażą, morskimi wycieczkami, wakacjami i radością. Dlatego właśnie pokój, wykonany w takim stylu będzie napełniał każdego mieszkańca energią i wspaniałymi emocjami.

Urządzając pokój w takim wystroju, należy się trzymać określonych zasad. Na ściany i podłogi można wybrać biały albo beżowy kolor. Takie same odcienie będą odpowiednie do mebli. Natomiast czerwony i niebieski powinny znaleźć się we wszystkich pozostałych elementach, na przykład na firankach, dywanie lub poduszkach.

Nie wolno także zapominać o kole ratunkowym, które między innymi może stanowić atrakcyjną ramkę na lustro.

Doskonały wariant dla dziewczynek

Morskie klimaty, czyli kilka rad dotyczących wystroju pokoju dzieckaOwszem, wiele dziewczynek będzie zadowolona z pokoju, wykonanego w stylu trójkolorowym. Jednak, morskie klimaty to nie tylko przygody i zabawa, ale także złoty piasek, piękne muszelki oraz turkusowa woda. Takie elementy również można połączyć w pokoju dziecięcym.

Dla dziewczynek odpowiednią opcją będzie jasny pokój, w którym będzie panował biały kolor, jasne odcienie barwy kremowej oraz różne warianty koloru turkusowego lub niebieskiego. Do takiego wystroju wnętrza bardzo dobrze pasują masywne meble, w których stworzony jest celowo efekt starego drewna. Oczywiście, takie meble również powinny być w bardzo jasnych kolorach.

Wszystkie materiały tekstylne w takim pomieszczeniu mogą być wykonane z lnu albo grubej bawełny, najlepiej z zachowaniem naturalnych odcieni.

Bez wątpienia, nie wolno zapominać o półce, na której będą ustawione muszle, zdjęcia, szklane buteleczki z kolorowym piaskiem, pamiątki z wakacji oraz inne skarby morza.

Piracka kajuta

Raczej każdy chłopak ma taki okres, kiedy bardzo fascynuje się pirackimi przygodami. Jest to wspaniały moment, żeby urządzić wyjątkowy pokój dla dziecka, w którym będzie panowała prawdziwa atmosfera pirackiej kajuty.

W odróżnieniu od poprzednich stylizacji, w takim pokoju jak najbardziej powinny się znaleźć ciemne kolory. Na przykład, meble mogą być wykonane z ciemnego drewna. Ściany mogą mieć odcienia brązu, czerwieni albo koloru niebieskiego.

Najważniejszą ozdobą takiego pomieszczania są dekoracje w kształcie stylizowanych elementów statku. Także dobrym pomysłem będzie zakup masywnych skrzynek, które będą imitować miejsca na przechowywanie skarbów. Takie elementy wystroju jak dywany mogą mieć intensywny granatowy kolor, natomiast zasłonki powinny być wykonane z jasnych i grubych tkanin, przypominających żagle.

Inne pomysły na styl morski

Chociaż klasyczne zastosowania stylu morskiego w wystroju pokoju dziecięcego zostały opisane powyżej, należy pamiętać o tym, że morze to nie tylko tematyka statku lub plaży. Między innymi, we wzornictwie można spotkać się z kreacjami, związanymi z podwodnym życiem.

Wybierając taki styl, można stworzyć niesamowitą atmosferę pałacu syrenki w pokoju dziecięcym, albo napełnić turkusowy albo niebieski pokój kolorowymi rybkami dla chłopaka.

Dodaj komentarz

Top