Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Montaż okien w Warszawie – jak znaleźć solidną firmę?

Gdy po wielu latach planujemy odświeżenie aranżacji domu lub mieszkania, jednym z najważniejszych momentów jest wymiana okien. To nie tylko kupno i wybór odpowiedniego, podobającego się nam modelu, ale także konieczność jego zamontowania. Nie jest to rzecz prosta i łatwa, a każdy błąd prędzej czy później będzie miał swoje konsekwencje. Trudności w otwieraniu, niedomykanie skrzydeł, pęknięcia na ścianie – to tylko kilka przykładów tego, co dzieje się po nieprawidłowym zamontowaniu okien.

Montaż warto pozostawić specjalistom, jednak w dużych miastach takich jak Warszawa, ich znalezienie może stanowić problem. Jest wiele firm i fachowców, ale jak znaleźć tych właściwych, zapewniających najwyższą jakość usług? Oto kilka praktycznych porad, które mogą pomóc w dokonaniu wyboru.

Fachowca szukam

Poszukiwania możemy rozpocząć w najprostszy sposób: od wypytania członków rodziny i znajomych, który mogli wymieniać ostatnio okna. Z pewnością zostaną nam polecone odpowiednie osoby lub firmy. Warto także zapytać o to jak przebiegała współpraca, jak sprawowali się monterzy i na jakich warunkach pracowali. Być może lista, którą uzyskamy nie będzie zbyt długa, ale może stać się ona podstawą do dalszych poszukiwań.

Istnieje wiele innych źródeł, z których możemy pozyskiwać informacje o fachowcach. Pierwszą z nich są zwykłe ogłoszenia w prasie, zwłaszcza branżowej i lokalnej, gdy zależy nam specjalistach z danego rejonu.  Warto także poszukać panoramy firm i katalogów dla inwestorów, a nawet przyglądać się mijanym po drodze słupom ogłoszeniowym i biliardom.

Najwięcej informacji znajdziemy oczywiście w internecie. Możemy zacząć od stron branżowych poświęconych remontom i wystrojowi wnętrz, zajrzeć na portale ogłoszeniowe oraz serwisy skupiające fachowców poszukujących zleceń.

Dobry monter, czyli kto?

Po czym poznać, że mamy do czynienia z fachowcem? Niczego nie pozostawia on przypadkowi. Omówi z nami warunki pracy, wynagrodzenie, określi czas i materiały potrzebne do jej wykonania, a także odpowie na wszystkie dręczące nas wątpliwości. Poproszony pokaże swoje certyfikaty i uprawnienia, a także referencje otrzymane od poprzednich klientów. Warto być dociekliwym, ponieważ dobry monter traktuje klienta jak partnera, słucha sugestii, ale jest w stanie także odpowiednio wyjaśnić i argumentować swoje stanowisko na przykład w kwestii materiałów lub metody montażu.

Kwestią wzbudzającą dużo kontrowersji jest niekiedy cena, którą powinniśmy zapłacić z taką usługę. Należy pamiętać, że najwyższa cena nie zawsze oznacza także najwyższą jakość, ale rzetelnie wykonana praca musi zostać odpowiednio wynagrodzona. Przyjęło się, że standardową ceną za montaż okien w Warszawie jest około 15% ich wartości. Jeśli ktoś oferuje nam usługę znacznie poniżej tej kwoty, należy traktować ją z ostrożnością.

Inwestycja na przyszłość

Montaż okien nie jest usługą, na której warto szukać oszczędności. Prawidłowo zamocowane okna będą nam bezproblemowo służyły przez wiele lat, zapewniając ciepło i bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Top