Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Modna biżuteria w roku 2017 – co warto wiedzieć?

Biżuteria stanowi ukoronowanie stylizacji. Kolczyki, wisiorki, broszki i bransoletki, w połączeniu z ubraniem i makijażem, dodadzą kobiecie blasku. Jaką biżuterię wybrać w roku 2017?!

Współczesne trendy

Czasy, w których żyjemy, przeżywają złoty okres stylu vintage, jak żadne inne czasy. Uobecnia się to w ubraniach i w biżuterii. Nowe trendy czerpią garściami z lat 70-tych, 80-tych i 90-tych. Na bazie tego zastanawiamy się jaką biżuterię najlepiej dziś założyć. Otóż na pewno taką, której forma przerasta nad treścią. Obecnie bowiem panuje trend na bogato – im większe, tym lepsze. Kobiety powinny więc iść za głosem, że wszystko, co ma zwrócić ich uwagę, jest wielkie. W sferze biżuterii w ruch powinny iść więc wielkie kolczyki, wielkie wisiory, wielkie bransolety i wszelkie inne wielkie elementy.

Prawdopodobnie nigdy z mody nie wyjdzie platyna, złoto, srebro, czy kamienie szlachetne. Kobiety wciąż noszą tego typu biżuterię. Jak najbardziej pasuje ona na wyjątkową okazję. Na co dzień warto jednak postawić na coś trochę prostszego lub zupełnie prostego. Luźniejsza biżuteria, podobnie jak luźniejszy ubiór odejmie lat i sprawi, że kobieta stanie się jeszcze bardziej młoda i jeszcze bardziej piękna.

 

Wisiory, bransolety i inne elementy biżuterii

Dawniej wielkie, kolorowe kolczyki noszono na szałowe imprezy. Obecnie kolczyki tego typu nosi się nawet na zwykły spacer ulicą. Projektanci wychodzą z założenia, że skoro już chodzimy w kolczykach, to niech dadzą się one zauważyć. Kobiety na ich coraz śmielsze projekty chętnie przystają.

Łańcuszki sprawiają, że ktoś wygląda dostojniej. Nie o dostojność jednak tego roku chodzi, a o niebanalność. Złote i srebrne łańcuszki warto więc zachować na poważne okazje. Szyja kobiety w tym roku powinna stać się miejscem do zawieszania najróżniejszych biżuteryjnych wynalazków. Można postawić na niewielki naszyjnik z kolorowymi kamieniami lub łączący na przykład kolorowe kamienie ze srebrem. Kamienie powinny wyglądać modnie i świeżo. Można też postawić na zawieszkę, niezależnie czy na łańcuchu czy na sznurze, bo liczy się przede wszystkim sama ozdoba znajdująca się na nim. Ozdoba na wisiorze powinna zwracać na siebie uwagę, ale też wkomponowywać w stylizację. Tego roku królują również kolie i broszki. Ich wzory i materiały mogą niekiedy zadziwiać. Przykładowo broszki lub kolie, niekiedy gigantyczne, w kształcie róż wykonane z materiałów i tworzyw. W takiej ozdobie kobieta na pewno zostanie zauważona, a ponadto doceniona za niebanalny gust.

Bransolety powinny współgrać z ubraniami, ale przede wszystkim z kolczykami i naszyjnikami. Modna biżuteria to dziś też rzemyki, sznury, drewno. Wciąż nosi się złoto i srebro. Najbardziej jednak pożądane w tym roku, podobnie jak inne elementy biżuterii, okazują się bransolety z kolorowymi kamieniami.

Wszelkie kolory są dozwolone, choć największe powodzenie mają teraz kolory wyraziste. W tym roku nie wolno bać się zaszaleć. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to aby dobrze się bawić swoją stylizacją. Biżuteria odegra tu kluczową rolę.

 

Dodaj komentarz

Top