Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Moda męska – trendy na wiosnę 2016

k1(1)W dzisiejszych czasach mężczyźni zwracają coraz większą uwagę na wygląd. Dbają o siebie – uprawiają sport, odwiedzają SPA i gabinety medycyny estetycznej. Przywiązują także dużą wagę do fryzury i stroju. To dobrze, bo od dłuższego czasu większość psychologów potwierdza, że wygląd wpływa na poprawę naszego samopoczucia i samooceny.

O ile wśród pań podążanie za modą jest trendem powszechnym, o tyle panowie mają przed sobą w tym zakresie jeszcze sporo pracy. Paradoksalnie, dla tych mężczyzn którzy już to robią, to dobra informacja – będą jeszcze bardziej na plus wyróżniać się na ulicy czy w biurze. Bez względu jednak na to, czy mężczyzna dba już o to, by w garderobie posiadać ubrania modne, czy dopiero zaczyna swoją przygodę z modą, warto zapoznać się z trendami na wiosnę 2016.

Spodnie

W nadchodzącym sezonie popularne będą połączenia denimu i stretchu oraz tradycyjne jeansy. Jeśli chodzi o kolorystykę dominować będą spodnie niebieskie, czarne lub szare. Odważniejsi panowie mogą sięgać po chinosy w kolorach czerwonym, zielonym lub żółtym.

Koszule

Koszule są podstawą mody męskiej od lat. Tradycyjnie modne będą kolory niebieski i różowy, a także ich odcienie. Modny mężczyzna nie powinien także bać się eksperymentów z wzorami i nadrukami, oczywiście w zależności od okoliczności. Wybierając koszulę warto zwracać uwagę na jej krój – osoby z „brzuszkiem” powinny raczej unikać fasonu slim fit, za to wysportowani mężczyźni powinni sięgać przede wszystkim po taki.

Krawaty

Tej wiosny modne będą odważniejsze niż zwykle kolory krawatów. Mają one kontrastować z resztą stroju. Oczywiście kontrast wprowadzony przez pomarańczowy lub żółty krawat nie nada się na każdą okazję!

Marynarki

Wiosną 2016 będziemy obserwować dalszą ekspansję stylu smart casualowego, co szczególnie widać w przypadku marynarek. Coraz częściej wypierać on będzie klasyczne rozwiązania. Szukając modnej marynarki mężczyzna powinien więc wybierać te uszyte z lekkich materiałów jak len czy bawełna albo z jersey’u. Jeśli chodzi o kolorystykę nadal dominować będzie klasyka – granat i odcienie niebieskiego.

Swetry

Chociaż marynarki powszechnie uznawane są za podstawę męskich stylizacji, wielu panów nadal niezbyt chętnie po nie sięga, uważając je za „sztywniackie” i nie dotyczy to tylko młodych mężczyzn. Najpopularniejszą alternatywą dla marynarki są swetry. W takim rozwiązaniu celują szczególnie Włosi, którzy upodobali sobie właśnie połączenie swetra i koszuli. Swetrów jest oczywiście bardzo dużo i nie każdy będzie wyglądał dobrze jako alternatywa dla marynarki. W ocenie ekspertów rolę tę najlepiej spełni kardigan.

Kardigan jest moim zdaniem najwyżej w hierarchii elegancji wszystkich swetrów i najlepiej nadaje się do roli zamiennika marynarki. Oczywiście wiele zależy też od rodzaju dzianiny, koloru, splotu, ale sam fason w największym stopniu przypomina marynarkę – pisze na swoim blogu Mr. Vintage Michał Kędziora, zwany „profesorem mody męskiej”.

Jakich konkretnie kardiganów szukać na sklepowych pułkach?

Kardigany

Wśród kardiganów warto poszukiwać takich z ciekawą fakturą, która uzupełni stylizację oraz wykonanych z dobrych materiałów np. z bawełny. Wiosną 2016 modne będą szczególnie kardigany z fakturą plastra miodu. Szeroki wybór kardiganów znajdziemy np. w C&A.

2(1)

Obecnie w sklepach jest tak duży wybór, że każdy pan, który chce wyglądać modnie, z łatwością znajdzie coś dla siebie. Mężczyznom, którzy dopiero zaczynają eksperymentować z modą polecamy zaglądanie na blogi o modzie męskiej oraz serwisy internetowe pism o modzie. Tam panowie, którzy jeszcze nie do końca wiedzą jaki strój będzie dla nich odpowiedni, znajdą gotowe inspiracje na całe stylizacje. Na które blogi warto zaglądać? Oprócz wspomnianego http://mrvintage.pl polecamy także blog Łukasza Podlińskiego http://www.podlinski.net/. Wśród pism modowych warto zaglądać na http://www.logo24.pl/.

Dodaj komentarz

Top