Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Moda dwudziestolatków

Rodzajów kobiecych torebek są tysiące. Każda z pań, niezależnie od wieku, stylu, zasobności portfela czy preferowanych materiałów jest w stanie wybrać coś dla siebie. Co w takim razie wybierają kobiety dwudziesto- i dwudziestoparoletnie?

Luz i wygoda

torebki w modzie

Wiele z młodych kobiet preferuje styl luźny, sportowy lub smart casual, który wiąże się z ich aktywnym stylem życia. Wybierając taki a nie inny ubiór, obuwie i dodatki, ułatwiają sobie poruszanie się po mieście, codzienne wyprawy od domu do pracy czy uczelni, a później na zakupy, siłownię, czy do miejsca związanego z rozrywką. To sprawia, że wybierają one często bardzo uniwersalne torebki damskie o dużej pojemności, które są w stanie pomieścić lunchbox na drugie śniadanie, notatnik, kalendarz, często i netbook, do tego odrobinę zakupów wykonanych w środku dnia… a to pewnie nie wszystko, bo jak wiadomo, w kobiecej torebce można znaleźć wszystko, często również takie rzeczy, których byśmy się nie spodziewali…

Skórzane czy nie?

Wymagania te spełniają popularne torebki shopper bag, które występują w różnych kolorach i fasonach, jednak łączy je jedno – ogromna pojemność. Część dwudziestolatek decyduje się na tanie torebki ze skóry ekologicznej i innych materiałów, jednak coraz więcej młodych dziewczyn przekonuje się, że torebki damskie ze skóry naturalnej są produktem, w który warto zainwestować. Kupują je nawet pomimo posiadania stosunkowo niewielkich dochodów, bo są świadome, że to jeden z tych zakupów, który prawdopodobnie będą używać przez lata, o ile o niego odpowiednio zadbają.

Aby skórzane torebki damskie służyły długo, nawet przy tak intensywnym stylu życia, warto pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim rozkładać w nich ciężar równomiernie i nie przesadzać z jego ilością, o ile to możliwe. Nie stawiać torebki na ziemi czy na chropowatych powierzchniach, a zamoczoną skórę suszyć naturalnie, a nie przy źródle ciepła. Dobrze by było też nie nosić takiej torebki codziennie, a dać jej odpocząć. Do tego co jakiś czas warto ją zaimpregnować. Specyfiki do impregnacji, wbrew pozorom, stosować można nie tylko na buty, ale również na torebki skórzane.

Oprócz skórzanych torebek, wśród młodych kobiet modne są także torby płócienne, o jak najprostszym fasonie, ale za to z ciekawymi, modnymi nadrukami. Dzięki nim można zaprezentować światu swoje poglądy, ulubioną postać z kreskówki, czy zaskoczyć dowcipnym hasłem, które zwróci uwagę przechodniów. Takie torebki idealnie nadają się do noszenia wielu książek, notatek na uczelni, czy do wypraw na zakupy – wiążą się bowiem z ekologicznym podejściem i pozwalają uniknąć brania ze sklepu foliowych reklamówek.

Dodaj komentarz

Top