Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Młodość to doskonały czas na podróże. Skompletuj dobry sprzęt i ruszaj w drogę!

xa pro 3d na szlaku

Chęć poznawania nowych miejsc, przemierzania nieznanych ścieżek, zdobywani szczytów czy śrubowania indywidualnych wyników sportowych, to naturalna potrzeba większości młodych osób. Jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wycieczek, trekkingu lub biegów przełajowych, wystarczy jedynie odrobina motywacji, dobrej jakości obuwie i chwila wolnego czasu, aby zerwać z rutyną codzienności i ruszyć na szlak.

Podstawa udanego wypadu za miasto, wyjazdu w góry, nad jezioro lub nad morze, to wolna od zmartwień głowa, rodzina, ktoś bliski sercu lub grupa przyjaciół do towarzystwa (chyba, że jesteś samotnikiem) oraz wspomniany już wcześniej sprzęt, który pozwoli realizować się w różnych formach aktywności. Przykładem takiego wysokiej jakości sprzętu, jest markowe obuwie XA PRO 3D Salomon. To buty stworzone do chodzenia i biegania w trudnych warunkach terenowych. Idealne wyposażenie dla osoby, która docenia wartość pieszych wycieczek, lubi zwiedzać okolicę wybranej atrakcji/miejsca/miejscowości z perspektywy szlaku turystycznego, a jednocześnie docenia komfort i wygodę oferowaną przez obuwie sportowe/trekkingowe wysokiej jakości – chroniące stopy przed wilgocią, nierównościami terenu, otarciami, przypadkowymi urazami itd.

Oczywiście podczas pieszych wędrówek same buty, nawet wspomniane wcześniej buty XA PRO 3D Salomon, nie będą wystarczające. Dla wygodnego i szybkiego przemieszczania się z punktu A do punktu B potrzebować będziesz również dobrej jakości odzieży tj. spodnie trekkingowe, przewiewna, najlepiej techniczna koszulka, gwarantująca optymalną wentylację, a także odzież wierzchnia typu ciepła bluza czy kurtka, chroniąca przed wiatrem i deszczem. Oczywiście wybór dodatkowego wyposażenia w dużej mierze zależeć będzie od pory roku, w której wybierasz się w podróż. Niezależnie od tego, zawsze warto zabrać ze sobą wspomniane wcześniej kategorie odzieży na zmianę – wygodne spodnie, przewiewną koszulkę oraz ciepłą bluzę lub kurtkę na wypadek ochłodzenia lub deszczu.

W podróży niezbędny będzie także plecak, najlepiej taki, którym znajdzie się miejsce nie tylko na odzież, ale także na buty XA PRO 3D Salomon lub inne obuwie na zmianę. Dobry plecak turystyczny powinien posiadać wiele dodatkowych kieszeni na podręczne przedmioty m.in. na telefon komórkowy, aparat fotograficzny, a także na bidon z wodą lub napojem energetycznym, kieszeń na kanapki lub baton węglowodanowy czy wewnętrzną przegrodę na dokumenty lub portfel. Tak wyposażony możesz spokojnie ruszać na szlak. Wrażenia z takiej podróży z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Tekst został przygotowany przez sklep z produktami marki Salomon – www.sklepsportowy.net.pl – Specjaliści w dziedzinie marki Salomon.

Dodaj komentarz

Top