Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn Polska 2017 – jakie mamy szanse?

Rywalizacja sportowa już od wielu lat łączy pokolenia kibiców na całym świecie, dopingowanie swoich faworytów i wspólna zabawa na trybunach to gwarancja dobrej zabawy. Jednak  dopingowanie swoich ulubionych klubów to jedno – ale prawdziwe sportowe emocje, zapewniają odbywające się co roku duże imprezy, takie jak Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn. Taki turniej, to idealna okazja by wspólnie z rodakami dopingować reprezentacje i z zapartym tchem śledzić wyniki meczów.

W tym siatkarze spotkają się na Polskich boiskach, by przez ponad tydzień walczyć o miano najlepszej drużyny w Europie. Na parkietach w szranki wejdzie 16 zespołów z całego świata – w tym reprezentacja Polski.

Co warto wiedzieć o turnieju?

Spotkania odbędą się w dniach od 25 sierpnia, do 3 września. W turnieju wezmą udział reprezentacje: Polski, Francji, Słowenii, Włoch, Bułgarii, Słowacji, Holandii, Niemiec, Finlandii, Serbii, Belgii, Czech, Rosji, Hiszpanii, Estonii oraz Turcji. Mecze odbędą się na boiskach w Krakowie, Gdańsku, Katowicach oraz Szczecinie – Polska reprezentacja swoje spotkania będzie odbywać w Gdańskiej Ergo Arenie.

Faza grupowa rozpocznie się 25 czerwca i będzie rozgrywana w systemie dwóch meczy na grupę dziennie, będzie więc trwała do 27 czerwca – po niej nastąpi dzień przerwy, po którym nastąpi ścisła faza pucharowa. Finał zaplanowany jest na 3 września.

Turniej bez wątpienia zapewni ogrom sportowych emocji i dobrej zabawy, dlatego jeżeli nie masz jeszcze biletów na mecz – zajrzyj tutaj.

Jakie szanse mają Polacy?

Sport jest sportem i ciężko w tym momencie ferować wyniki, jedno jest jednak pewne – sportowo wszystkie zespoły stoją na naprawdę wysokim poziomie. Nasza reprezentacja od dłuższego czasu pokazuje, że liczą się w światowej czołówce siatkarskiej – a to daje spore nadzieje. Pozostaje czekać, kibicować i trzymać kciuki za Polaków.

Nasi siatkarze w fazie grupowej zmierzą się z reprezentantami Serbii, Estonii i Finlandii, mimo wysokiego poziomu, przeciwnicy wydają się do przejścia, zdaje się więc, że przynajmniej w swojej grupie Polacy są faworytami. Faza pucharowa jest na chwilę obecną jedną wielką niewiadomą, jednak jako jedna z najlepszych drużyn na świecie, grająca dodatkowo u siebie, Polska ma ogromne szanse, by zakończyć ten turniej na podium.

Wszyscy Polscy fani siatkówki z niecierpliwością czekają na pierwsze mecze – warto dodać, że mecz otwarcia, czyli spotkanie Polska – Serbia odbędzie w Warszawie na Stadionie Narodowym. Nadzieje kibiców są ogromne, jednak wszystko zweryfikuje boisko, pozostaje tylko powiedzieć – Polacy Do Boju!

Dodaj komentarz

Top