Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Kiedyś kojarzona z próżnością, obecnie już niekoniecznie tylko z nią. Medycyna estetyczna rozwija się coraz prężniej. Zadowala wiele osób, zwłaszcza kobiety, te starsze i te młodsze. Współcześnie staje się jedną z popularniejszych gałęzi medycyny.

Zachować jędrność

Każdy chciałby cieszyć się bez końca swoją młodością i swoim pięknem. Pierwszym krokiem ku temu dla wielu osób okazuje się wypełnianie zmarszczek. Gdy kremy już im nie wystarczają, ale jeszcze nie potrzeba interwencji chirurgicznej, decydują się na zabieg estetyczny. Najpopularniejszy z nich w ostatnich latach to wstrzykiwanie botoksu. Botoks, czyli toksyna botulinowa, blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe, przez co mięśnie zostają rozluźnione i jednocześnie nie mogą się kurczyć. Botoks, który się wstrzykuje, działa mniej więcej pół roku i choć można stosować go wielokrotnie, to nie on stanowi narzędzia odmładzającego. Inny sposób stanowi wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w organizmie, jednak wraz z wiekiem go ubywa, a ubytki można uzupełnić poprzez zastrzyki. Kwasu hialuronowego używa się zazwyczaj do poprawy owalu twarzy, wypełnienia konkretnych zmarszczek, podniesienia kącików ust i wypełnienia ust. Popularność zyskuje ostatnio również mezoterapia polegająca na dostarczeniu skórze substancji regenerujących i odżywczych. Metodę tę nazywa się niekiedy wampirzym liftingiem. Wszystko to za sprawą pobrania krwi od osoby poddającej się zabiegowi, odwirowaniu jej płytek krwi, a z jej osocza przeprowadzenia serii nakłuć w celu pobudzenia regeneracji skóry.

Przywrócić sylwetkę

Szczupła sylwetka stała się w obecnych czasach jednym z kanonów określania atrakcyjności, a medycyna estetyczna pozwala nam się nią cieszyć nawet bez wysiłku. Kto nie może schudnąć naturalnymi sposobami, może udać się do chirurga plastyka, aby ten się nim zajął. Jedni decydują się na łagodniejszy sposób – odsysają sobie tłuszcz; drudzy decydują się zaś na sposób bardziej drastyczny – wycinają sobie zbędne oponki. Trzeba jednak pamiętać, że przywrócenie szczupłej sylwetki powinno opierać się przede wszystkim na zdrowym odżywianiu i regularnej aktywności fizycznej.

Oczarować biustem

Wiele pań uznając piersi za symbol swojej kobiecości, stwierdza, że warto ten symbol jeszcze bardziej wyeksponować a medycyna estetyczna im na to pozwala. Tym sposobem udają się do chirurga plastyka z zamiarem metamorfozy swojego biustu. Metamorfoza ta jednak może przebiegać w różnym kierunku, w zależności od upodobań kobiety. Panie nie tylko powiększają piersi, chcąc dorównać chociażby aktorkom ze słynnego Słonecznego Patrolu, ale również je zmniejszają, chcąc ulżyć swojemu kręgosłupowi. Ponadto, jak wiemy, grawitacja działa nieustannie, więc z racji narażenia biustu na opadanie, czy to z powodu karmienia dziecka, czy to wieku, panie decydują się też na zabiegi ujędrniające. W grę wchodzi i rekonstrukcja biustu, z czego chętnie korzystają kobiety po przebytym nowotworze. Poprawa piersi to zdecydowanie jedna z najczęstszych, o ile nie najczęstsza, ingerencji chirurgii plastycznej.

 

 

One thought on “Medycyna estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Dodaj komentarz

Top