Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Medycyna estetyczna na piękne usta

Wydatne, o regularnej linii i na dodatek pełne. O takich ustach marzy większość kobiet, takie usta zdaniem wielu budzą największe zainteresowanie płci przeciwnej, stanowiąc niewątpliwie zmysłowy atut kobiecej urody. Niestety z czasem usta tracą swoją objętość i regularny kształt ginie w siatce zmarszczek, jakie pojawiają się wokół dolnej i górnej wargi, coraz częściej uniemożliwiając wykonanie makijażu. Jak zatrzymać ten proces i zapewnić ustom ich naturalny oraz piękny wygląd?

Jędrne i pełne usta są oznaką zarówno atrakcyjności, jak i młodego wyglądu, co tłumaczy popularność zabiegu modelowania ust, będącego stale w czołówce topowych procedur medycyny estetycznej. Nie jest to jednak zabieg wykonywany wyłącznie ze wskazań estetycznych, ale również korekcyjnych, na jaki decydują się kobiety chcące poprawić wrodzony kształt wąskich lub asymetrycznych ust – wyjaśniają lekarze z Klinik Ziemlewski.

Jest kilka metod modelowania ust na rynku, a do dyspozycji mamy sporą ilość preparatów (wypełniaczy) dedykowanych określonej terapii. Na jaki z nich się zdecydować, by cieszyć się naturalnym i trwałym efektem? Oto dwie propozycje:

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest najpopularniejszym wypełniaczem stosowanym w zabiegach korekcji ust, a w zależności od wieku pacjentki oraz potrzeb, eksperci kliniki medycyny estetycznej w Poznaniu stosują do ich powiększania i modelowania preparaty: Restylane, Surgiderm, Juvederm czy Stylage. Jak tłumaczą, kwas jest substancją naturalnie występującą w naszym ciele, a jego podstawową rolą jest wiązanie wody i utrzymanie odpowiedniego nawilżenia tkanek. Preparaty dostępne na rynku pod postacią plastycznego i elastycznego żelu, różnią się od siebie strukturą, co decyduje o ich późniejszym zastosowaniu. Wstrzyknięciu żelu w usta zwiększa ich objętość wskutek wiązania wody oraz wygładza je, nadając pożądany wygląd. Preparat ulega całkowitemu wchłonięciu w ciągu 8-12 miesięcy, co jest uzależnione od podatności oraz rodzaju skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka alergii i powikłań. Standardową ilością wypełniacza jest 1 ml (jedna strzykawka) i jest to wystarczająca dawka dla pacjentki, która na taki zabieg decyduje się po raz pierwszy. Proces dostosowywania się do naturalnej struktury tkanki trwa zwykle około 2 tygodni, dlatego należy dać mu czas i nie zwiększać dawki. Efektem może być bowiem  przykry widok „kaczych ust”, stąd wskazaniem jest kontynuowanie ewentualnej terapii dopiero po upływie tego okresu.

Lipomodeling ust – powiększanie ust własnym tłuszczem

Dla zwolenników naturalnych metod, lipotransfer jego własnych komórek tłuszczowych w celu korekcji wskazanych obszarów jest najlepszą opcją wyboru. Własna tkanka tłuszczowa jest bowiem naturalnym wypełniaczem, stanowiąc najbezpieczniejszy, ekologiczny preparat pozyskiwany z ciała pacjenta. Powiększanie ust oraz ich modelowanie tą metodą jest dwuetapową procedurą, która polega najpierw na pobraniu materiału ze wskazanych miejsc na ciele (uda, brzuch lub biodra), a następnie po jego separacji  w urządzeniu Adivive™, pozyskiwany jest wysokoskoncentrowany materiał w postaci młodych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych. Tak przygotowany naturalny wypełniacz wstrzykuje się w usta, a następnie delikatnie rozmasowuje, by wygładzić ewentualne konglomeraty przeszczepionej tkanki. Zabieg daje nie tylko efekt naturalnego wypełnienia, ale także rewitalizuje całą okolicę zabiegową, m.in. dzięki temu, że metoda wykorzystuje tylko nieuszkodzone i pełnowartościowe komórki, ponieważ tylko takie dają najlepszy efekt estetyczny i zdrowotny – tłumaczą specjaliści z Kliniki Ziemlewski w Poznaniu. Godzinna procedura, podobnie jak w przypadku kwasu hialuronowego nie wymaga hospitalizacji. Obydwa zabiegi odznaczają się również krótką rekonwalescencją, wskazaną z uwagi na technikę jaką jest iniekcja, mogąca wywołać miejscowe podrażnienie, jakie znika zwykle w ciągu kilku dni.

istock_000012931043small-633x300

Dodaj komentarz

Top