Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Meble do jadalni – jak ją urządzić w wygodny sposób?

Dawniej jadalnia była osobnym pokojem, w którym rodzina spożywała wspólnie posiłki, głównie posiłki świąteczne. Dzisiaj coraz częściej jadalnia połączona jest z kuchnią w związku z czym należy zachować harmonię między jedną a drugą częścią pomieszczenia. Oprócz stylowego wystroju należy wziąć także uwagę wygodę spożywania posiłków.

Stół

Stół jest zdecydowanie najważniejszym meblem znajdującym się w jadalni. Wybierając stół musimy zastanowić się ile osób będzie najczęściej przy nim siedzieć. Jeśli w naszym mieszkaniu często organizujemy spotkania towarzyskie to powinniśmy zdecydować się na stół na minimum 6 miejsc. W ofertach sklepów można też znaleźć stoły rozkładane, które są świetnym rozwiązaniem. Na co dzień nie zajmują zbyt wiele miejsca natomiast gdy zajdzie potrzeba można je spokojnie rozłożyć i ugościć więcej osób.
Jeśli lubimy spędzać czas w rodzinnym gronie przy stole powinniśmy zainwestować w solidny stół, który posłuży na długie lata. Jeśli natomiast w mieszkaniu bywamy rzadko i zdecydowanie częściej jadamy na mieście, możemy postawić na stół bardziej desginerski niż praktyczny.

Wybór stołu

Stoły kwadratowe i prostokątne pod wieloma względami są dużo bardziej funkcjonalne niż stoły okrągłe bądź owalne. Przede wszystkim można je dosunąć do ściany co wpływa na ilość miejsca w pomieszczeniu. Przy takim stole można także wygodnie pracować bądź odrabiać lekcje co jest dodatkową zaleta. Problem z takimi stołami pojawia się kiedy na jakiejś uroczystości gościmy dużo osób i musimy je możliwie jak najciaśniej usadzić. Niektóre osoby będą muszą siedzieć na rogach co jest mocno nie wygodne. Dodatkowo rozmowa przy prostokątnych stołach jest na tyle nie wygodna, że osoby siedzące przy krótszych częściach stołu mogą mieć problem ze słyszeniem siebie nawzajem.
Wygodniejszą opcją przy usadzaniu gości są stoły owalne oraz okrągłe, ponieważ siedzący wokół nich goście są równo usadzeni. Są także bezpieczniejsze dla małych dzieci ponieważ nie mają ostrych rogów. Nie dosuniemy jednak okrągłych stołów do ściany przez co wymagają więcej miejsca niż stół prostokątny. Ponadto są nie wygodnym stanowiskiem pracy.

Reszta mebli

Krzesła powinny być wygodne oraz odpowiednio dobrane do stołu. Należy zwrócić uwagę na ich kolor, materiał z jakiego zostały wykonane a także ich wysokość. Kupując krzesła najlepiej jest usiąść na nich przy wybranym stole bądź podobnym wysokością aby sprawdzić czy wysokość jest odpowiednia. Oprócz stołu i krzeseł w jadalni może znaleźć się stylowa komoda na szkło bądź odświętną zastawę. Nie należy jednak przesadzać z ilością mebli ponieważ jadalnia powinna być wygodna w użytkowaniu.

Aranżując jadalnie (meble do jadalni znajdziesz na: http://krakowska31.pl/jadalnie/) należy zastanowić się przede wszystkim ile czasu będziemy w niej spędzać. Należy także przeanalizować jak duży i o jakim kształcie stół będzie dla nas odpowiedni. Bierzmy pod uwagę to czy będzie taka potrzeba aby przy nim pracować, czy mamy małe dzieci które lubią biegać po mieszkaniu oraz czy zdarza się, że zapraszamy większą ilość gości. Jeśli dokładnie przeanalizujemy każdy szczegół, spokojnie dobierzemy odpowiedni stół do naszych potrzeb a jadalnia będzie maksymalnie dla nas wygodna.

Dodaj komentarz

Top