Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Maska do włosów – jak ją zastosować, aby była skuteczna?

Maska do włosów to nieodłączny element pielęgnacji włosów, który powinien towarzyszyć nam podczas każdego mycia głowy. Maski posiadają bardzo różne właściwości, z czego najczęściej stosuje się te nawilżające, odżywiające i regenerujące włosy. Dzięki nim włosy narażone na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, a także te poddane naszej szkodliwej działalności mogą odzyskać dobrą kondycję. Wybór maski powinnaś w pierwszej kolejności dostosować do potrzeb swoich włosów. Wskazane jest również używanie maski tego samego producenta i pochodzącej z tej samej serii, co szampon, który wykorzystujesz do mycia głowy. Dzięki temu kosmetyki te mogą wzajemnie uzupełnić swoje pozytywne działanie.

Do czego jest potrzebna maska do włosów?

Podstawowe produkty do pielęgnacji włosów takie jak szampon, odżywka i maseczka mają zasadniczo kolejno następujące zadania: oczyszczenie, pielęgnację i odżywienie włosów. Zastosowanie maseczki jest niezbędne, aby włosy otrzymały wszystkie składniki potrzebne do ich prawidłowego wzrostu. Jej działania nie zastąpi ani szampon, ani standardowo nakładana odżywka, której działanie zasadniczo ogranicza się do zadbania o wygląd zewnętrzny włosa, natomiast nie o jego zdrowie od wewnątrz.

Wiele odżywek można zastosować doraźnie np. w postaci sprayu, w przypadku masek nie jest to takie łatwe. Aby jej użycie przyniosło wymierne korzyści wymaga to nieco pracy i czasu z naszej strony.

Działanie maski do włosów nie ogranicza się na szczęście jedynie do wnikania wewnątrz włosa. To produkt działający kompleksowo, który także wspomaga skórę głowy i mieszki włosowe. Działalność maseczki w tym zakresie wpływa na poprawę kondycji skóry głowy, a tym samym wykształcających się i rosnących następnie włosów, które później są mocne i zdrowe. Aby maseczka była skuteczna niezbędna jest regularność w jej zastosowaniu. Przyjmuje się, że maseczkę powinno się nakładać 1-2 razy w tygodniu.

Jak jej używać?

Zalecane jest nakładanie maseczki na suche włosy jeszcze przed umyciem. Aby lepiej się wchłonęła można to zrobić nawet na kilka godzin wcześniej lub wieczorem i następnie pozostawić ją na całą noc, gdy myjemy włosy rano po przebudzeniu. W celu wzmocnienia działania maseczki można spróbować owinąć głowę folią spożywczą, co wytworzy ciepło rozchylające łuski włosa i jednocześnie przyspieszy wchłonięcie się we włosy pielęgnacyjnych składników.

Można ją jednak także zastosować na umyte i oczyszczone z zanieczyszczeń kosmyki. Warto przy tym wcześniej delikatnie je osuszyć, gdyż wypełnione wodą włosy nie będą chciały wchłonąć maski. Nie należy nakładać jej w zbyt dużej ilości. Zazwyczaj wystarczy porcja przypominająca wielkością orzech włoski. Oprócz jedynie nałożenia maseczki, można ją także delikatnie wmasować w skórę głowy, co dodatkowo pobudzi skórę głowy. Czas trzymania maseczki na głowie określony jest zazwyczaj przez producenta. Później należy spłukać ją letnią wodą. Aby dodatkowo wzmocnić końcówki włosów możesz nałożyć na nie serum bądź odżywkę.

Co oprócz maski do włosów?

Aby wzmocnić kondycję włosów można zmienić swoją dietę, tj. wzbogacić ją o nasycone tłuszcze np. z grupy Omega 3, zminimalizować użycie produktów do stylizacji włosów, a także urządzeń modelujących, takich jak suszarka bądź prostownica. Ważnym elementem ochrony włosów jest także zabezpieczenie ich przed działaniem promieniowania słonecznego. Wygodne w tym przypadku będą ochronne spraye z filtrem, wygodne do zastosowania. Warto jednak pamiętać, że w wyniku działalności wysokiej temperatury produkty ochronne szybko parują i ulatniają się z powierzchni włosa, dlatego, aby były skuteczne należy powtórzyć ich nałożenie minimum 3 godziny po wcześniejszej aplikacji.

portrait-photography-657116_640

Dodaj komentarz

Top