Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Mała powierzchnia, wielkie wyzwanie: kupujemy pralkę

Podczas projektowania małych powierzchni, musimy dokładnie rozplanować każdy centymetr kwadratowy. Szczególnie wybór urządzeń AGD może stanowić wyzwanie – to w łazience i kuchni przestrzeń najczęściej bywa na wagę złota. Na szczęście, producenci AGD oferują coraz bardziej kompaktowe pralki.

Rozważając zakup pralki do małego mieszkania, do wyboru mamy pralki typu slim, urządzenia ładowane od góry oraz kompaktowe mini-pralki, na które wystarczy około pół metra kwadratowego wolnej podłogi. Wybór zależy w głównej mierze od ilości przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji.

Mniejszy rozmiar, te same funkcje

Zakup małej pralki wcale nie oznacza kompromisu pomiędzy funkcjonalnością, rozmiarem a estetyką. Wyposażone w technologie oszczędzające pobór wody i energii, estetyczne urządzenia oferuje niemal każdy producent i sklep. Samsung WF60F4E2W2X na przykład, mimo kompaktowych rozmiarów, wyposażony jest w technologię Eco Bubble oraz charakteryzuje się pięknym, eleganckim designem. To jedna z niewielu pralek na rynku, wyróżniających się niestandardowym kolorem. Z kolei ładowany od góry Elektrolux EWT136541W charakteryzuje się najwyższą klasę energetyczną. Pralki Samsung, na przykład WF60F4EFW0W, WF60F4E5W2W/EO lub inne modele, możesz w razie awarii samodzielnie zdiagnozować za pomocą systemu Smart Check, z wykorzystaniem smartfona wyposażonego w funkcję skanowania LED.

Mniejsza głębokość

Pralki typu slim mają zazwyczaj od 40 do 43 cm głębokości, podczas gdy standardowa głębokość to 60 cm. Mają zazwyczaj do 6 kg wkładu, co jest wystarczającą pojemnością, by zaspokoić potrzeby małej rodziny. Jeśli jednak pierzesz bardzo często i dysponujesz dodatkowymi pięcioma centymetrami przestrzeni, mogą cię zainteresować urządzenia oferowane przez sklep Samsung. Przy głębokości 45 cm, maksymalny wsad wynosi 8 kg, na przykład pralki: Samsung WF1802XEC oraz WF1802WFWS, których głębokość wynosi jedynie 45 cm.

Wąskie urządzenia

Jeśli to nie głębokość, a szerokość urządzenia jest problemem, dobrym rozwiązaniem będzie pralka ładowana od góry. Takie pralki będą pasować do wnętrza, jeśli w łazience możesz wyodrębnić jedynie wąski fragment przestrzeni, ponieważ standardowo ich szerokość wynosi około 40 cm. Popularne urządzenia tego typu mają w swojej ofercie na przykład: Whirlpool (AWE 4519), Candy (EVO GT 13062D3-S), Indesit (ITW D 61052 W).

Kompaktowy rozmiar dla singla

Przy bardzo małej dostępnej powierzchni możemy rozważyć zakup urządzenia kompaktowego. Taką pralkę ma w ofercie Elektrolux (model EWC1350 o wymiarach: 67 cm wysokości, 49,5 cm szerokości i 51,5 cm głębokości). Urządzenie to posiada jednak jedynie 3 kg wkładu, sprawdzi się zatem w małych gospodarstwach domowych, na przykład w mieszkaniu singla. Warto podkreślić, że mimo miniaturowego rozmiaru, urządzenie nie jest tańsze od pralek o typowych wymiarach.

samsung-pralka-do-malego-mieszkania

Dodaj komentarz

Top