Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Letni wypoczynek w Ustroniu

Jest wiele wspaniałych miejscowości w naszym kraju, które świetnie nadają się do wypoczynku i wyciszenia. Bez wątpienia do tego grona zalicza się Ustroń, który jest pięknie położony i dostosowany do przyjmowania turystów.

Jeśli chodzi o Ustroń, noclegi nie są problemem – działa tutaj wiele większych ośrodków, a także prywatnych kwater, które oferują odpowiedni standard. Każdy znajdzie w tej bogatej ofercie coś odpowiedniego dla siebie i swoich potrzeb. Ceny są często konkurencyjne, bo choć Ustroń to znany ośrodek wypoczynkowy, jest to wciąż nieduże miasto, dlatego ceny są dostosowane do potrzeb turystów z okolicznych województw. A wybór Ustronia wydaje się być odpowiedni nie tylko zimą, gdy działają wspaniale wyposażone i przygotowane wyciągu narciarskie, ale również latem – można zwiedzać, spacerować i podziwiać wspaniałą panoramę miasta i okolic. Bez wątpienia nawet podczas dłuższego wyjazdu nikt nie będzie narzekał na nudę, ponieważ atrakcji jest naprawdę sporo.

Pieszo i rowerem

Ustroń oferuje turystom nie tylko zwiedzanie miasta, ale stawia przede wszystkim na aktywność. W mieście i jego okolicach wyznaczone są liczne szlaki piesze, które pozwalają na załapanie świeżego powietrza, a także jest okazją do podziwiania wspaniałej roślinności, która zdobi okolicę. Jest to więc doskonała okazja dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić dłuższy urlop, czy nawet weekend. Możliwości jest wiele, a kolejną jest rower. Coraz popularniejszy ostatnio sposób na spędzanie wolnego czasu, który z roku na rok zyskuje coraz więcej entuzjastów. Okolice Ustronia to również kilka świetnie utrzymanych i ciekawych tras rowerowych, które skierowane są do wszystkich – mają bowiem od kilku do nawet kilkuset kilometrów. Każdemu według potrzeb!

Górskie klimaty

Fakt, że Ustroń leży na północnych stokach Beskidu Śląskiego sprawia, że przyjeżdżają do niego również entuzjaści górskich wycieczek. Nie mówimy tutaj oczywiście o wysokich górach, ale Czantoria Wielka czy Równica pozwalają na ciekawe i niezwykle urozmaicone spacery, dlatego każdy, kto zdecydował się na wypad do tej właśnie miejscowości powinien oba szczyty zdobyć. Szczególnie, że są one niezwykle pięknie i malowniczo położone. Nic zatem dziwnego, że jeśli chodzi o Ustroń, noclegi rezerwowane są ze sporym wyprzedzeniem, a podczas długich weekendów miasto pełne jest turystów. To miejscowość, choć niepozorna, pozwalająca na niezwykle wiele – jej oferta skierowana jest nie tylko do osób, które liczą na aktywne spędzanie czasu, ale również do tych, którzy lubią zwiedzanie i spokojniejsze chwile w ładnym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Top