Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Łazienka z architektem wnętrz – ile kosztuje taka usługa?

Łazienka to miejsce intymne w którym mamy przygotować się przed ciężkim dniem w pracy, i zrelaksować tego samego wieczora. Jej wygląd i aranżacja są ważne, nie tylko dla naszego dobrego samopoczucia. Odpowiednio projekt łazienki i jego wykonanie, może być swego rodzaju ozdobą mieszkania, zwłaszcza gdy urządzamy przyjęcie czy zwyczajnie zapraszamy znajomych. Liczy się tu wygoda, funkcjonalność i prezencja. Dlatego jeśli chcemy być pewni, że nasza łazienka będzie chlubą naszego mieszkania, warto przy jej projektowaniu skorzystać z pomocy specjalisty. Połączy on nasze indywidualne oczekiwania z obecnie panującymi trendami, tworząc dla nas łazienkę idealnie dopasowaną do potrzeb.

Projekt łazienki – od czego zależna jest cena?

Wbrew powszechnej opinii, sam projekt naszej przyszłej łazienki wykonany przez profesjonalistów, nie naruszy naszego budżetu w tak znaczącym stopniu jak mogłoby się wydawać. Głównym czynnikiem, od którego uzależniona jest cena takiej usługi, jest oczywiście metraż pomieszczenia. Im mniejsze jest dane pomieszczenie, tym więcej zapłacimy za zaprojektowanie każdego metra kwadratowego, np. w przypadku 6m2 będzie to około 80 zł za metr. Zwiększając powierzchnię do 12m2, cena za każdy metr spadnie do około 60 zł. Jednak jest to uzależnione zarówno od firmy na którą się zdecydujemy jak i naszego miejsca zamieszkania.

Tak więc przyjmując, że pragniemy zaaranżować łazienkę w bloku mieszkalnym. Zakładając, że jej powierzchnia to 8m2, za sam projekt przyjdzie nam zapłacić jakieś 460 zł.

Projekt to nie wszystko

Gdy mamy już projekt, nadszedł czas na prace budowlane. Zakładając, że nasza łazienka jest aktualnie w stanie surowym, pierwszym krokiem będzie dopasowanie instalacji elektrycznej i hydrauliki. Przyjmijmy, że wymagane prace nie są zbyt skomplikowane i czasochłonne, wówczas za usługi elektryka (w zależności od odległości między punktami elektrycznymi) przyjdzie nam zapłacić około 350 złotych, natomiast usługi hydrauliczne to koszt około 1000 zł. Pamiętajmy o założeniu, że prace nie są zbyt skomplikowane i zatrudniamy wykwalifikowanych, jednak nie zbyt drogich fachowców.

Kolejnym krokiem będzie skorzystanie z usług glazurnika i wyłożenie płytek podłogowych, jeśli zdecydujemy się na takie o standardowym rozmiarze, których położenie jest stosunkowo łatwe to za taką usługę przyjdzie nam zapłacić około 350 zł.

Skoro płytki na podłodze już leżą, przyszłą pora na ściany. Jednak w tym przypadku cena zależna jest od tego czy na ścianach chcemy mieć farbę, czy może również wyłożyć je płytkami. Najpopularniejsze jest chyba połączenie obu tych rozwiązań. Zakładając, że wykorzystamy płytki ze średniej półki cenowej, za m2 materiału przyjdzie nam zapłacić około 40 zł, natomiast robocizna w tym przypadku to około 50 zł za m2. Czyli wyłożenie 20m2 ścian będzie nas kosztować jakieś 1800 zł. Do tego należy doliczyć koszt farby na sufit i górne części ścian – około 120 zł. Jako że raczej nie znajdziemy malarza, który pofatyguje się do nas by pomalować tak małą powierzchnię, przyjmijmy, że prace w tym zakresie wykonamy sami.

Nasza łazienka jest już gotowa do umeblowania i montażu sanitariatu. Wszystkie dalsze wydatki w pełni uzależnione są od naszego gustu i jakości mebli oraz urządzeń, w które chcemy wyposażyć naszą łazienkę.

Podsumowując, koszt przygotowania łazienki od stanu surowego do momentu w którym możemy ją wyposażać, wliczając w to projekt architekta wnętrz, to jakieś 3750 zł. Należy jednak pamiętać że ceny są orientacyjne i mogą się różnić w zależności od metrażu naszej łazienki, wyboru materiałów i doboru fachowców.

Dodatkowe informacje na temat aranżacji łazienek znajdziesz na: http://defra.pl

Dodaj komentarz

Top