Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Laserowe modelowanie sylwetki – nowoczesny sposób na oporny tłuszcz

Ćwiczysz, stosujesz diety i nic – fałdki tłuszczu i zwisy jak były, tak są. Jeśli chcesz się ich pozbyć bezpiecznie i bez powikłań w jeden dzień, dowiedz się, czym jest liposukcja laserowa.

Większość z nas liposukcję kojarzy z inwazyjnym zabiegiem chirurgii plastycznej i skomplikowanym procesem odsysania tłuszczu oraz ryzykiem licznych powikłań. Tymczasem tkanka tłuszczowa przed odessaniem może zostać rozbita np. przy pomocy ultradźwięków lub energii lasera, dzięki czemu nie dochodzi do ryzyka powstania najpoważniejszego powikłania związanego z klasycznym zabiegiem liposukcji – zatoru tłuszczowego, który w następstwie komplikacji może stanowić zagrożenie dla życia.

Czym jest liposukcja laserowa?

Osoby borykające się z miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową mogą się jej pozbyć nowoczesną i bezpieczną metodą z wykorzystaniem techniki laserowej, usuwając w czasie jednego zabiegu do kilku litrów rozpuszczonego tłuszczu. Jednoczesne odsysanie tłuszczu i stymulacja znajdujących się w skórze fibroblastów do intensywnej produkcji kolagenu to podstawowy atut tej metody, a skóra dzięki niej się wzmacnia i staje bardziej sprężysta. Należy jednak pamiętać, że choć zmniejszanie otyłości małoinwazyjnymi metodami jest nowoczesną alternatywą dla klasycznej liposukcji, w dalszym ciągu nie stanowi to zamiennika diety odchudzającej i aktywności fizycznej. Również liposukcja laserowa służy usuwaniu wyłącznie lokalnych złogów tkanki tłuszczowej, których trudno się pozbyć w sposób konwencjonalny – podkreślają eksperci z Medbeuaty Aesthetic Clinic dr Kępa. Metoda daje doskonałe efekty w modelowaniu sylwetki, a w odróżnieniu od chirurgicznej liposukcji nie wymaga znieczulenia ogólnego i hospitalizacji.

Na jakie obszary ciała stosujemy liposukcję laserową?

 • Podbródek.
 • Szyja.
 • Ramiona.
 • Talia.
 • Biodra.
 • Pośladki.
 • Obszar łonowy.
 • Wewnętrzna i zewnętrzna strona ud.
 • Ginekomastia.

Laserowa redukcja tkanki tłuszczowej – procedury

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszego lasera diodowego Salsa 120 możliwe jest wykonanie kilku procedur w zależności od ilości tkanki podskórnej oraz obszaru przeprowadzania zabiegu.

 • Klasyczna lipoliza laserowa – wskazaniem jest niewielkie nagromadzenie złogów tłuszczowych, których komórki podczas emisji wiązki uwalniają trójglicerydy. Są one wchłanianie przez naczynia włosowate i zostają metabolizowane głównie w wątrobie. Zabieg w znieczuleniu miejscowym trwa około 1,5 godziny.
 • Liposukcja laserowa – ze wskazaniem do znacznych depozytów tkanki tłuszczowej, które w pierwszym etapie zabiegu są rozbijane metodą lipolizy laserowej, a następnie rozpoczyna się proces odessania upłynnionych trójglicerydów (tłuszczu) przy pomocy specjalnego ssaka niskociśnieniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa nawet do 4 godzin.
 • Liposukcja laserowo–wibracyjna – wskazaniem są przerosty i nadmiar tkanki tłuszczowej, a technika składa się z dwóch oddzielnych zabiegów: liposukcji laserowej i liposukcji wibracyjnej połączonych w jednej procedurze, co pozwala uzyskać bardziej spektakularne efekty – tłumaczą lekarze z Medbeuaty Aesthetic Clinic. Liposukcja wibracyjna wykorzystuje specjalny rodzaj wibrującej końcówki, która jest wykorzystywana w ssaku niskociśnieniowym. Wykonując ruch rotacyjny w tkance tłuszczowej z częstotliwością do 12000 razy na minutę, powoduje łatwiejszą separację upłynnionych frakcji lipidowych w celu ich odessania. Opatentowana przez szwajcarską firmę Nouvag technologia daje gwarancję absolutnej skuteczności i bezpieczeństwa w zakresie zabiegów liposukcji i z powodzeniem może stanowić samodzielny jej rodzaj. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym wymaga kilkudniowej rekonwalescencji.

Laserowe modelowanie – korzyści zabiegu

 • Natychmiastowy, wyraźny i trwały efekt modelowania ciała dzięki odsysaniu tłuszczu.
 • Niska inwazyjność, co warunkuje bezpieczeństwo zabiegu i skraca czas rekonwalescencji.
 • Ujędrnienie i wzmocnienie skóry.
 • Minimalne ryzyko powikłań.
Slim tanned woman's body. Isolated over gray background.
Slim tanned woman’s body. Isolated over gray background.

One thought on “Laserowe modelowanie sylwetki – nowoczesny sposób na oporny tłuszcz

Dodaj komentarz

Top