Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Lampy wiszące i żyrandole – gdzie się sprawdzą?

Lampy wiszące najczęściej są głównym źródłem światła w pomieszczeniu. Warto więc zadbać o to, aby dawały odpowiednią ilość światła i były elementem dekoracyjnym wnętrza. Podpowiadamy gdzie sprawdzą się lampy wiszące, jakie wybrać i na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

Lampa do salonu

Lampa do salonu powinna dawać łagodne, przyjemne i lekko przytłumione światło, które nie będzie razić czy odbijać się od okien lub ekranu telewizora. Jeśli nasz salon jest duży i przestronny możemy zdecydować się na zakup żyrandola, który podkreśli przestronność pomieszczenia i doda mu szyku oraz elegancji. Jeśli nasz salon nie jest duży powinniśmy wybierać lampy wiszące, ale niezbyt długie z papierowymi abażurami, dzięki którym w pokoju zapanuje przyjemny i ciepły klimat, a światło nie będzie męczyć oczu. W przypadku gdy światło główne jest niewystarczające do oświetlenia całego pomieszczenia należy zastanowić się nad uzupełnieniem oświetlenia o lampy stojące, których obecnie na rynku jest ogromny wybór.

Lampa do sypialni

Głównym zadaniem lampy w sypialni jest budowanie nastroju i doświetlenie garderoby(jeśli mamy ją w sypialni). Zatem decydując się na lampę wiszącą w sypialni powinniśmy zdecydować się na taką, która da ciepłe, ale nie rozproszone światło, będzie elementem dekoracyjnym i wprowadzi ciepły i przyjazny klimat w pomieszczeniu. W sypialniach bardzo często montowane są dodatkowe oświetlenia, takie jak kinkiety, lampki nocne czy lampy stojące, które pełnią rolę dodatkowego światła przydatnego np. do czytania.

Lampa do jadalni

Wybierając lampę do jadalni można pokusić się o mocny i designerki akcent, który podkreśli klimat wnętrza(jeśli oczywiście jest w stylu nowoczesnym). Główne zadanie lampy w jadalni to doświetlenie stołu, ale w taki sposób, aby osoby przebywające w tym miejscu nie odczuwały dyskomfortu z powody zbyt ostrego światła. Lampa w jadalni powinna być zamontowana na wysokości od około 60 do 90 cm nad powierzchnią stołu. Dobrze jest wybrać nieprzezroczyste, najlepiej otwarte klosze, które pozwolą odpowiednio skierować światło na wskazaną powierzchnię

Lampa do pokoju dziecięcego

Lampa wisząca w pokoju dziecięcym to nie najlepsze rozwiązanie głównie pod względem bezpieczeństwa. Tutaj lepiej zdecydować się na plafon lub halogeny. Tego typu światła będą  znacznie bezpieczniejsze dla dziecka. Jeśli chodzi o lampy wiszące w pokoju dziecięcym to można je wykorzystać jako uzupełnienie głównego światła w postaci doświetlenia np. biurka.

Sprawdź lampy wiszące i żyrandole tutaj.

 

Dodaj komentarz

Top