Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Kuchnia na wymiar – jak wybrać odpowiednią firmę

Kuchnia jest niewątpliwie jednym z najważniejszych pomieszczeń we współczesnych mieszkaniach, dobrze wykonana i przystosowana do indywidualnych potrzeb w znaczącym stopniu ułatwia nam codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo nasza kuchnia jest w pewnym sensie pomieszczeniem „gościnnym” świadczącym o naszym statusie społecznym i luksusie w naszych czterech kątach, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon, w którym przyjmujemy gości.

Kuchnia na wymiar – wybieramy firmę

Nie ma co się oszukiwać, że jednym z najważniejszych czynników jest w tym przypadku cena. Oczywiście, może okazać się, że tańszy, miejscowy stolarz bardzo dobrze będzie znał się na swojej pracy, a co ważniejsze w pełni zrozumie potrzeby gospodyni – bo to przecież dla niej w największym stopniu przygotowywana jest kuchnia na wymiar. Jednak jak w każdym innym przypadku niższa cena może zaważyć na jakości wykonania, a przede wszystkim na jakości wykorzystanych materiałów. Trzeba pamiętać, że meble dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, to inwestycja, która ma nam służyć przez lata a zdecydowanie się na wykonanie jej „po kosztach” często oznaczać będzie masę poprawek, zmian a przede wszystkim kupno nowych elementów oraz ich montaż. Oszczędzając na początku, możemy po czasie stracić nie tylko dodatkowe pieniądze, ale też czas.

Na co zwrócić uwagę wybierając wykonawcę?

Przy tego typu pracach, nie warto spieszyć się z wyborem. Pierwszym krokiem jest naturalnie zasięgniecie opinii rodziny, znajomych, generalnie osób które z daną firmą czy też osobą wcześniej współpracowały. Trzeba też pamiętać, że bardzo ważna jest tu dokładność, a wręcz pedantyczność wykonania elementów, wszystko musi pasować do siebie idealnie.

Przy obecnej konkurencji na tym rynku, nie do końca dobrym pomysłem będzie kierowanie się jedynie opiniami przeczytanymi w internecie, może zdarzyć się, że te pozytywne wystawiane są przez samych pracowników lub na odwrót, opinie negatywne mogą być wynikiem celowych działań konkurencji.

Najważniejsze elementy naszej wymarzonej kuchni

To czy dobrze będzie nam się korzystało z kuchni marzeń, jest zależnie nie tylko od „ciężkiego sprzętu” jak lodówka, płyta grzewcza, piekarnik. Ważne są też meble do kuchni oraz inne nawet niewidoczne elementy.

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jakość najbardziej eksploatowanych elementów, które są podatne na zużycie – mam tu na myśli wszelkiego rodzaju suwnice, zawiasy, rączki czy siłowniki, których uszkodzenie sprawia, że korzystanie z szafek i szuflad może stać się uciążliwe, a ich naprawa nie należy do najprostszych. Dlatego też warto samemu sprawdzić jakich elementów używa dany wykonawca.

Dużo można wywnioskować już z samego projektu, trzeba go dokładnie przestudiować i przemyśleć czy zakładany przez daną firmę rozkład mebli w naszej kuchni będzie do nas dobrze dopasowany a co najważniejsze, funkcjonalny. Uwagę należy zwrócić w pierwszej kolejności na rozstaw trzech podstawowych elementów – lodówki, zlewozmywaka oraz piekarnika/płyty kuchennej. Najczęściej stosowany jest ich rozkład na planie trójkąta tak aby stojąc w miejscu można było korzystać z każdej z nich, najlepiej tylko się obracając (o ile metraż na to pozwala). Dlatego jeśli przedstawiony projekt nam nie odpowiada lub widzimy, że nie jest wykonany dość dokładnie, warto zastanowić się nad zmianą firmy z usług której chcemy korzystać. Pozwoli nam to zredukować ewentualne straty z kilku a nawet kilkunastu tysięcy złotych, do zaledwie kilkuset, czyli samej opłaty za wykonanie projektu.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Top