Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Kto skorzysta z oferty hurtowni florystycznej?

Hurtownie florystyczne dziś oferują bardzo szeroki asortyment, co przekłada się w dużej mierze również na ilość klientów. Działanie hurtowni często skierowane jest do innych firm, ale nie tylko – warto wiedzieć, kto może skorzystać z ich oferty, która często jest bardzo atrakcyjna finansowo. Zazwyczaj asortyment rozmaitych hurtowni jest o wiele większy i bardziej atrakcyjny od asortymentu pojedynczych sklepów, co przekłada się nieraz na ilość osób robiących w nich zakupy. To sprawia również, że z oferty takiego miejsca korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale i osoby prywatne. Komu więc przyda się to, co sprzedaje hurtownia florystyczna?

hurtownia florystycznaSklepy florystyczne

W dużej mierze z oferty hurtowni korzystają przede wszystkim sklepy florystyczne. To oni są podstawowymi i domyślnymi odbiorcami wszystkich dostępnych w hurtowniach produktów, głównie ze względu na obszar swojej działalności. Faktycznie, przedsiębiorcy mają zazwyczaj korzystniejsze stawki zakupu rozmaitych produktów, co wynika z rozliczeń finansowych firm – jednocześnie jednak trzeba mieć na uwadze, że same sklepy trafiają raczej do odbiorców indywidualnych. Dzięki niskim cenom zakupów w hurtowniach sklepy mogą nakładać własne marże na produkty i w ten sposób zarabiać na ich dalszej odsprzedaży.

Kwiaciarnie

To również jeden z głównych odbiorców tego, co oferuje w swoim asortymencie hurtownia florystyczna. Kwiaciarnie prowadzone są jako firmy, dlatego zwykle zakupy w hurtowniach znacznie im się opłacają. Co więcej, wiele hurtowni dostarcza również kwiaty żywe, które są rozwożone w bardzo dobrych warunkach – dzięki temu też świetnie sprawdzają się potem w tworzeniu bukietów i rozmaitych kompozycji. Wielość wstążek i dodatkowych materiałów sprawia, że kwiaciarnia jest doskonałym odbiorcą dla hurtowni – zwłaszcza, że wybór materiałów zależy przede wszystkim do dziedziny działalności.

Rękodzielnicy

Wielu osobom wydaje się, że hurtownia florystyczna kieruje swoją ofertę wyłącznie do innych przedsiębiorstw. To jednak zależy – często bywa tak, że przy zakupach na określoną kwotę można nabyć najróżniejsze rzeczy również przy zakupach indywidualnych, bez posiadania firmy. Wymaga to często jednak kupna produktów na określoną kwotę. Niejednokrotnie trzeba liczyć się również z tym, że indywidualny rękodzielnik będzie musiał zapłacić kwoty powiększone o podatek, którego nie muszą uiszczać firmy będące płatnikami VAT. Niemniej jednak wiele indywidualnych osób tworzących rękodzieła decyduje się na to rozwiązanie ze względu na bardzo szeroki asortyment hurtowni florystycznych – o wiele większy niż ten, który znaleźć można w zwykłych sklepach.

Dodaj komentarz

Top