Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Krajacz Alligator – prezent dla zabieganych

Każdej osobie, która pracuje regularnie w kuchni i przygotowuje posiłki zarówno dla siebie, jak również dla swoich bliskich, przydają się pewne narzędzia ułatwiające wykonywanie podstawowych czynności. O ile nie zawsze trzeba coś trzeć czy obierać, o tyle praktycznie do każdego obiadu musimy coś pokroić.

krajacz alligatorCzasami równe krojenie nie jest wcale takie proste, zwłaszcza jeśli mamy dużo produktów i mało czasu. Z tego powodu warto ułatwiać sobie krojenie rozmaitych składników do potraw, na przykład za pomocą profesjonalnych narzędzi, takich jak krajacze Alligator. Dlaczego warto ich używać, jak działają oraz jaki model wybrać dla siebie?

Dlaczego warto?

Przede wszystkim krajacz Alligator na pewno oszczędzi nam cenny czas. Pozwoli on praktycznie jednym ruchem pociąć większość znanych warzyw do przygotowania sałatek czy surówek. Zależnie od wybranego modelu można kroić zarówno tylko miękkie elementy produktów, jak również i te twardsze. Użycie krajacza jest proste, a jego wygodna budowa nie przysparza wielu problemów podczas używania. Co więcej, łatwo się go czyści, a także, dzięki użyciu specjalnej obudowy, jest to jedno z najbezpieczniejszych wyjść, jeśli mamy dużo krojenia i nie wierzymy do końca w swoje zdolności manualne.

Rodzaje krajaczy Alligator

Obecnie na rynku dostępne są w zasadzie trzy modele, które można wybrać dla siebie. Podstawowy z nich to prosty krajacz z długą wajchą, wykonany z plastiku. Ostrza zrobione są ze stali nierdzewnej przeznaczonej do użytku spożywczego. Ten model przeznaczony jest przede wszystkim do krojenia w plastry – posiada specjalną nakładkę, która nie jest wymienialna i sprawdza się właśnie przy np. krojeniu pomidorów do sałatki caprese.

Drugi model, bardzo zbliżony, posiada dodatkowo górną, plastikową, zdejmowaną kasetkę, dzięki której rozkrojone warzywa nie tylko nie będą pryskać na boki, ale również zostaną w jednym miejscu. Tutaj ostrza ustawione są w taki sposób, aby kroić w kostkę. To świetny wybór np. dla matek, które codziennie przygotowują swoim dzieciom porcję owoców czy zupy warzywne.

Dla bardziej profesjonalnego czy częstszego użytku polecany jest krajacz Alligator wykonany w całości ze stali nierdzewnej. Pozwala on na cięcie nawet twardszych warzyw, a ostrza można wymieniać, dzięki czemu pokroimy warzywa zarówno w kostkę, jak i drobno je poszatkujemy.

Krajacz Alligator(dostępny tutaj) przede wszystkim zmniejsza czas, w którym przygotowujemy danie. Dzięki zabezpieczeniu ostrzy i działaniu mechanizmu nie ma opcji, abyśmy niechcący zrobili sobie krzywdę. Jest to rozwiązanie bardzo szybkie, wygodne oraz higieniczne.

Dodaj komentarz

Top