Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Konto osobiste – sposoby na obniżenie kosztów za prowadzenia konta

Co chwile pojawiają się oferty kont osobistych za zero złotych, jednak znalezienie konta prawdziwie bez żadnych kosztów bywa sporym problemem, bowiem banki często stawiają różnego rodzaju wymagania dla swoich klientów, dzięki którym mogą zmniejszyć koszty prowadzenia konta. Co zatem można zrobić, aby za konto nic nie płacić lub obniżyć koszty jego prowadzenia?

Postaw na bankowość internetową

Korzystając z konta internetowego w banku, wszelkie funkcje i czynności obsługujesz sam, co oznacza, że nie jest potrzebny Ci do ich wykonania pracownik banku. Dzięki temu nie płacisz ani za pracę doradcy w banku, ani za powierzchnię wynajmowanego budynku, w którym znajduje się oddział banku. W wyniku tego koszty ponoszone przez bank, aby obsłużyć Twoje konto osobiste są dużo niższe, niż w przypadku klienta korzystającego z bankowości tradycyjnej, a to przekłada się na różnego rodzaju prowizje i koszt prowadzenia rachunku.

Płać kartą

Jednym z najczęstszych wymagań banków, aby uzyskać konto za „0 zł” jest dokonywanie płatności kartą na określoną kwotę. Dlaczego tak się dzieje? Kiedy płacisz kartą za różnego rodzaju usługi, prowizja, która pobierana jest przez bank od Ciebie, przechodzi na usługodawcę, który za każdą płatność kartą płaci prowizję. W  ten sposób Ty nic nie płacisz za obsługę konta, a bank swój zysk przenosi w inne miejsce.

Saldo i wpływy

Kolejnym z wymagań banku, aby uzyskać darmowe konto jest utrzymanie co miesiąc minimalnego salda, określonego w umowie, może to być np. tysiąc złotych. Inny sposób to comiesięczne wpływy na konto na określoną kwotę w postaci np. wynagrodzenia.

Uważaj na promocje

Wszelkie promocje nie działają wieczne, a jedynie do czasu, może się więc okazać, że po zakończeniu oferty promocyjnej zapłacisz dużo więcej, niż wybierając konto bez żadnej promocji, dlatego zawsze zwracaj uwagę na to, jakie są warunki stałe danej oferty bankowej.

Przeniesione koszty

Prowizja za prowadzenie rachunku to nie jedyna usługa, za którą w banku można zapłacić. Kosztują też przelewy czy wypłaty z bankomatów. Sprawdź  czy kiedy wybierasz daną ofertę za 0 zł nie zapłacisz w innym miejscu, przepłacając za przelewy czy wypłaty z bankomatów, tym bardziej jeśli dużo ich wykonujesz.

Niezależnie od tego, w jakim banku założysz konto, najpierw na spokojnie i dokładnie przejrzyj wszelkie możliwe oferty (porównaj oferty banków w Total Money), nawet jeśli już konto posiadasz to warto, ponieważ konkurencja nigdy nie śpi i może się okazać, że gdzie indziej zapłacisz dużo mniej.

Dodaj komentarz

Top