Jesteś tutaj
Strona główna > Sport

Komu przyda się bielizna termoaktywna?

bielizna brubeck

Każdy, kto stara się być aktywny niezależnie od panujących warunków pogodowych, zapewne zetknął się już z pojęciem bielizny termoaktywnej. To specjalny rodzaj bielizny, która tworzona jest z syntetycznych materiałów. Z pozoru wydaje się, że to na przekór wszelkiej logice – ile razy słyszeliśmy, że to, co nosimy najbliżej ciała, powinno być jak najbardziej naturalne, wykonane jeśli nie z bawełny, to lnu czy jedwabiu? W końcu skóra musi oddychać! I tu niespodzianka – nie w każdych warunkach bawełniana bielizna będzie odpowiednia.

Zalety bielizny termoaktywnej
Specjalnie dobrane termoaktywne materiały syntetyczne zapewniają bardzo szybkie odparowywanie wilgoci ze skóry. Nie ma więc mowy o przesiąkaniu ubrania potem, parą wodną czy choćby deszczem – z takich tkanin odparowują one dużo szybciej, praktycznie nie są one absorbowane. Bielizna pozostaje więc sucha, tym samym zabezpiecza skórę przed wilgocią i utratą ciepła związaną z przemoczeniem. Choć bielizna ta jest zwykle bardzo dopasowana, gwarantuje ona powstanie cieniutkiej warstwy ogrzanego powietrza tuż przy skórze, co sprawia, że nawet podczas chłodnej, deszczowej pogody utrzymywany jest komfort. Bielizna termoaktywna będzie więc idealna podczas wypraw, niekoniecznie związanych z uprawianiem sportu, w tereny o trudnych, zimnych i wilgotnych warunkach. Idealnie sprawdzi się w górach, podczas podróży do krajów północy, czy w miejscach, gdzie pogody nie da się do końca przewidzieć. Często sięgają po nią również osoby, które biegają czy jadą rowerami na długich trasach i nie chcą, by pogoda stanowiła dla nich jakąkolwiek przeszkodę.

zalety brubeckWybór odpowiedniej bielizny
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bielizny termoaktywnej. Odwiedzając sklep sportowy można dostać zawrotu głowy, kiedy poznamy wszystkie dostępne opcje. Warto zastanowić się przede wszystkim, do jakiego rodzaju aktywności będzie nam ona potrzebna i pod tym kątem dobrać typ izolacji cieplnej takiej bielizny. Te o lekkiej izolacji (czyli lekkie lub przewiewne) przeznaczone są na cieplejsze pory roku, do uprawiania sportów we wnętrzach hal czy sal sportowych, a także dla osób, które dużo się ruszają. Te średnie sprawdzają się w niskich – średnich temperaturach, dla osób, które również są dosyć ruchliwe i aktywne. Ciepła bielizna, z najgrubszych rozmiarów, przeznaczona jest dla zmarzluchów, osób średnio aktywnych, lub na najtrudniejsze warunki pogodowe (np. rejony polarne). Więcej o doborze takiej bielizny można przeczytać na stronie http://bieliznatermoaktywna24.pl/, gdzie dostępna jest bielizna renomowanej marki Brubeck, jednego z najsłynniejszych producentów tej branży.

Dodaj komentarz

Top