Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Kompletujemy zimowy strój

Zdrowie jest w naszym życiu najważniejsze. Zadbajmy o nie, ubierając się odpowiednio do pogody. Niejeden producent czapek zastanawia się, co zrobić, żeby skłonić potencjalnych klientów do zakrywania głowy. I choć przekonanie o tym, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę zostało już dawno obalone, to jednak nie warto narażać się na jakąkolwiek utratę ciepła, gdy na dworze temperatury są niskie. Na szczęście dla nas, światowi projektanci co sezon wyczarowują coś nowego i atrakcyjnego, dzięki czemu zima wcale nie jest nudna. Również o tej porze roku można wyglądać modnie i nie marznąć.

Okrycie wierzchnie – od tego się zaczyna

Kompletując zimowy strój, zacznijmy od kurtki. Sklepy prześcigają się w propozycjach, style i fasony mieszają się z każdym sezonem. Wybór jest ogromny i uzależniony od naszej figury, a także upodobań. Coraz więcej producentów stawia na wysokiej jakości tkaniny, które zapewnią nam przyjemne ciepło, gdy za oknem wichura lub śnieżyca. Najlepiej mieć w szafie kurtkę o sportowym lub neutralnym kroju oraz elegancki płaszcz. Jeśli jednak nie możemy sobie pozwolić na takie wydatki, zastanówmy się, która opcja bardziej pasuje do naszego stylu życia.

Dodatki – czyli diabeł tkwi w szczegółach

Kiedy już wybraliśmy kurtkę lub płaszcz, czas na najprzyjemniejszą część zimowych zakupów, czyli dodatki. Dzisiejszy producent czapek walczy o klienta przede wszystkim jakością wykonania. Zmądrzeliśmy i chcemy, aby czapka przede wszystkim ogrzewała nas i chroniła przed opadami atmosferycznymi. Sztuczne materiały, od których elektryzują się włosy, nie są już mile widziane. Sprawdza się również minimalistyczny design. Wracają do łask uwielbiane klasyczne modele, takie jak berety, czy czapka beanie. Niezwykle modnym, choć bardzo wymagającym dodatkiem jest toczek lub kapelusz. W tym wypadku musimy już znać pewne zasady komponowania stroju, ponieważ są to takie nakrycia głowy, które przyciągają uwagę, dlatego reszta stylizacji powinna być stonowana. Szalik oraz rękawiczki wcale nie muszą współgrać kolorystycznie z resztą stroju czy z czapką. Taka poprawność nie jest istotą mody, natomiast jest to na pewno ukłon w stronę elegancji. Jeśli jednak w duszy nam gra kolorowo, to nic nie stoi na przeszkodzie, by stylistycznie zaszaleć- dodatki to świetny materiał na takie eksperymenty.

producent czapek

Idzie luty- szykuj buty

Zimowe obuwie ma być przede wszystkim ciepłe, wygodne i bezpieczne. Potem dopiero postawmy na estetykę i kwestie mody. Producenci obuwia zimowego, podobnie jak producenci czapek, mając na uwadze nasz codzienny komfort, postawili w tym sezonie na płaskie trapery. Aby jednak nie było zbyt nudno, najmodniejsze są w pastelowych kolorach – to świetny kontrapunkt dla klasycznej czerni, czy wszechobecnego w okresie jesienno- zimowym brązu.

Dodaj komentarz

Top