Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Klasyczne modele półbutów męskich

Moda męska staje się prawie tak samo popularna, jak damska. Coraz większa ilość mężczyzn skupia się na swoim wyglądzie. Jest to widoczne nie tylko poprzez wybór odpowiednich i stylowych ubrań, ale coraz częstsze wizyty u kosmetyczek. Mężczyźni również chcą świetnie wyglądać i tym samym czuć się dobrze. Poprzez wzrost świadomości swojego wyglądu wśród mężczyzn, powstaje coraz więcej ciekawych i oryginalnych modeli odzieży oraz butów. Półbuty męskie są najbardziej popularne, a ich modeli jest kilka. Dzięki temu każdy elegancki mężczyzna może wybrać coś dla siebie. Oto najbardziej popularne rodzaje butów męskich klasycznych.

Najbardziej popularne derby

półbuty meskieButy te są bardzo klasyczne, a popularność na nie wzrasta od wielu lat. Buty te są także uniwersalne, ponieważ dopasować je można do wielu stylizacji i tym samym, pasują one do wielu okazji. Są to jednak nadal eleganckie i klasyczne półbuty męskie. Te nieco formalne obuwie posiada otwartą przyszywę, czyli dwie części z dziurkami osadzone po bokach, niezbędne są do nich również sznurowadła, które wszyte są na wierzch przedniej części buta. Wierzchnia część okrywa palce oraz podbicie. Obuwie to zakładać możemy również na mniej oficjalne okazje. Najbardziej popularne są czarne modele tych butów, które zakładać możemy choćby do pracy, czy spotkania ze znajomymi. Te półbuty męskie zakładać możemy także do jeansów. Natomiast brązowe derby będą świetnie prezentować się z flanelowymi spodniami oraz sztruksami.

Buty typu Monk

Te model butów jest bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Posiadają one specjalną zapinającą klamrę na boku buta. Nie posiadają dodatkowych sznurowadeł, a więc wysokie zapięcie może być przeszkodą dla mężczyzn, którzy mają problem z wysokim podbiciem stopy. Jednak buty te są bardzo eleganckie i mogą stanowić pewną alternatywę dla mokasynów. Wybór tych półbutów męskich będzie idealny do biura, czy na kolację z ukochaną osobą. Mogą być również dobrze dopasowane do eleganckich spodni, jak i do mniej formalnych flanelowych, czy jeansowych. Jednak spodnie te nie powinny posiadać zbyt szerokich nogawek, materiał nie powinien zakrywać pięt. Kolor również ma znaczenie. Buty typu Monk najlepiej prezentują się w kolorze czarnym, granatowym, brązowym oraz bordowym.

Oksfordy

Ten model półbutów męskich znajdować się powinien w każdej garderobie. Są one najbardziej podstawowe oraz najbardziej eleganckie. Są również niezbędnym elementem stroju biznesowego. Są one nieco węższe od butów typu derby, dlatego też wydają się być smuklejsze i bardziej stylowe.

Dodaj komentarz

Top