Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Klasyczna jadalnia – jakie oświetlenie do niej wybrać?

Wszyscy dobrze wiemy, że wspólny posiłek łączy ludzi, dlatego do swojej jadalni warto dobrać takie światło, które uprzyjemni spędzane tam chwile z naszymi bliskimi i wprowadzi przyjemną atmosferę podczas spożywania posiłku.

Jakie oświetlenie wybrać do jadalni?

Światło, które na co dzień będzie nam towarzyszyło podczas wspólnych dań z bliskimi powinno tworzyć atmosferę bliskości. Swoje zadanie świetnie spełnią lampy sufitowe powieszone bezpośrednio nad stołem (sprawdź tutaj). Sugeruje się symetryczne umieszczenie źródła światła względem środka stołu. Duże znaczenie ma też tutaj wielkość oraz kształt stołu jadalnego. Nad stołem, który jest okrągły zaleca się powieszenie jednej, również okrągłej lampy, za to nad stołem prostokątnym powieszenie jednej lub kilku lamp tego samego kształtu.

Oczywiście nie musimy się ograniczać od oświetlenia sufitowego. Dobrą propozycją są również listwy LED, które możemy zamontować na ścianie. Stworzą one niesamowity efekt i dodadzą naszej jadalni szczyptę nowoczesności.

Rodzaj światła

Światło, jakie będzie oświetlało nam stół powinno być ciepłe i rozproszone, dzięki temu każdy przy stole będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie, a o to przecież chodzi przy spożywaniu wspólnego posiłku.

Dodatkowe opcje do oświetlenia

Warto zamontować lampy, które posiadają dodatkowe opcje, pozwalające nam na stosowanie różnych konfiguracji. Jeżeli kupimy lampę z możliwością regulacji wysokości będziemy mieli możliwość dostosowania światła do własnych potrzeb, przykładowo – jeżeli jemy wspólnie z całą rodziną to oświetlimy cały stół, a jeżeli będziemy chcieli zjeść kolację we dwójkę to możemy wprowadzić romantyczną atmosferę obniżając wysokość światła i oświetlić tylko obszar, w którym jemy. Drugą ciekawą opcją jest ściemniacz. Umożliwi on nam regulację natężenia światła, dzięki czemu zadecydujemy czy chcemy mocno czy delikatnie oświetlić nasz stół. Obie te rzeczy mają ogromny wpływ na to jaki klimat stworzymy przy stole.

W wyborze światła do jadalni nie ogranicza nas dosłownie nic – wszystko zależy od naszej kreatywności. Warto połączyć kilka źródeł światła w jadalni, oraz zastanowić się nad usprawnieniami do lamp, dzięki czemu w każdej chwili możemy zmienić klimat jaki panuje przy stole.

Dodaj komentarz

Top