Jesteś tutaj
Strona główna > Biznes

Kantory internetowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Wymiana waluty stała się dzisiaj praktycznie codziennością, zwłaszcza dla  osób, które często podróżują, czy to  służbowo czy prywatnie. Obce pieniądze mogą okazać się niezbędne w nawet najmniej nieoczekiwanym momencie. Jak można się przekonać, w różnych kantorach czy pocztach, można uzyskać różne ceny skupu i sprzedaży obcej waluty – są to w prawdzie niewielkie  różnice, jednak w perspektywie długoterminowej mogą przynieść nam spore oszczędności. 

Jak większość usług, również kantory przenoszą coraz większą część swojej działalności do internetu. Powstaje coraz więcej kantorów internetowych. Jednak czy warto z nich korzystać? A co ważniejsze, czy jest to bezpieczne?

Kantory online – największe zalety

Przede wszystkim należy wspomnieć o cenie. Popularny spread, czyli różnica między ceną zakupu i sprzedaży, jest w kantorach online dużo niższa. Dzięki dużej konkurencji, kantory działające w sieci muszą dostosowywać się do warunków, normować i obniżać ceny swoich usług. Dodatkowo w  internecie mamy możliwość łatwo i szybko porównać kursy walut na różnych stronach i wybrać tą, która będzie dla nas najkorzystniejsza. Tak więc, wymieniając walutę online oszczędzamy pieniądze.

Kolejną zaletą jest niewątpliwie brak konieczności wychodzenia z domu, w zasadzie walutę możemy wymienić nie ruszając się nawet sprzed telewizora. Możliwość wykonania takiej operacji w interenecie mamy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu – a do jej zakończenia wystarczy jedynie telefon, tablet czy laptop. Tak więc dzięki kantorom internetowym możemy zaoszczędzić sporo czasu.

Warto także wspomnieć o dodatkowych opcjach, które oferowane są przez kantory internetowe –  chociażby o możliwości informowania nas (za pośrednictwem maila czy sms’a) o zmianach kursów danych walut, dzięki czemu zawsze będziemy na bieżąco, a pieniądze możemy wymienić w najkorzystniejszym dla takiej transakcji okresie.

A co z bezpieczeństwem?

To chyba największy zarzut, który kierowany jest w stronę kantorów internetowych, jednak jak się okazuje, korzystanie z nich może być bezpieczniejsze od wizyty w kantorze stacjonarnym. Wszystkie kantory działające online kontrolowane są przez specjalnie wyznaczone do tego instytucje, a jakakolwiek próba oszustwa czy kradzieży zostanie natychmiastowo wykryta.

Udając się do kantoru stacjonarnego musimy być przygotowani na przenoszenie ze sobą sporej ilości gotówki – a to może być niebezpieczne.

Podsumowując

Kantory internetowe są rozwiązaniem, dzięki któremu swoje pieniądze wymienicie szybciej, sprawniej i taniej – dlatego też watro przekonać się do tej alternatywy. Dzięki wykorzystaniu internetu wszystkie procesy i transakcje finansowe stały się szybsze i wygodniejsze. Szukasz kantoru internetowego? Sprawdź kantory internetowe w direct.money.pl.

Dodaj komentarz

Top