Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Kamery sportowe – na co zwrócić uwagę?

Dziś nie wystarczy uprawiać sport – coraz więcej osób decyduje się na zakup specjalnej kamery sportowej, którą może obserwować swoje wyniki oraz przedstawiać innym perspektywę swojej aktywności. Szczególnie popularne jest to rozwiązanie w przypadku osób uprawiających sporty ekstremalne, jako że to właśnie tutaj otoczenie jest szczególnie zainteresowane tym, jak przebiega trening oraz co czują sportowcy. Jak jednak wybierać karmę do własnego użytku? Na co należy zwrócić uwagę?

Piksele i zoom
W wielu przypadkach, gdy udamy się po poradę dotyczącą zakupu do zwykłego marketu możemy uzyskać nieco mylące informacje. Zazwyczaj nacisk kładzie się na zoom – tak często jest choćby w aparatach cyfrowych, gdzie przybliżenie staje się bardzo istotne. Kamery sportowe ze względu na swoje charakterystyczne zastosowanie nie potrzebują jednak dużemu zoomu, co warto mieć na uwadze – pozwoli to zaoszczędzić na sprzęcie. Zazwyczaj duży zoom wiąże się z kiepską stabilizacją obrazu, przez co nagranie będzie po prostu złej jakości.
Inaczej jest w przypadku pikseli. Tutaj lepiej jest wybierać modele, które mają więcej pikseli, bo przekłada się to bezpośrednio na ostrość i jakość obrazu.
Warto dodać również, że dobrze jest zadbać o dobrą jakościowo stabilizację obrazu. Zazwyczaj słabsze kamery sportowe posiadają system elektroniczny, który może być dobry przy amatorskim użyciu – jest jednak słabszy od optycznego. Dobrze jest również kierować się tym, aby kamery nagrywały przy stabilizacji obrazu cały kadr, a nie wyłącznie jego część.

Kamery sportoweDodatkowe atuty kamery sportowej
Istnieje szereg cech, które nie dotyczą samej elektroniki, ale są niezwykle przydatne w przypadku kamer sportowych. Warto zastanowić się, czy nie przyda nam się kamera, która posiada wysoką wodoodporność. Rzecz jasna ten parametr dotyczy przede wszystkim osób, które uprawiają sporty wodne, ale przydać się może również u rowerzystów uprawiających downhill w różnych okolicznościach pogody i przyrody.
Dobrej jakości kamery sportowe zazwyczaj mają przystosowane fabrycznie uchwyty, które pozwalają przyczepić je do ciała czy sprzętu z możliwością posiadania wolnych rąk. Jest to rzecz warta rozpatrzenia już podczas zakupu – przy kilku możliwościach do wyboru lepiej jest zdecydować się na taką kamerę, która posiada w opcji do dokupienia odpowiednie uchwyty.
Co więcej, warte rozważenia jest również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia i dodatkowej gwarancji. Koszty napraw kamer są bardzo wysokie, dlatego lepiej jest posiadać dodatkowo opłaconą, wydłużoną gwarancję.

Dodaj komentarz

Top