Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jaki pomysł na prezent dla 6-latka?

traktorki dla dzieciMałe dzieci uwielbiają zabawki i właśnie takiego przedmiotu oczekują od Ciebie jako prezentu. Jeśli wręczysz dziecku gotówkę lub upominek w postaci jakieś części garderoby, z pewnością sprawisz maluchowi sporą przykrość. Jaką zatem zabawkę wybrać dla 6-latka? Wybór jest bardzo duży, dlatego warto ograniczyć się do kilku kategorii produktów. Pierwszą z nich mogą być zabawkowe pojazdy tj. traktorki dla dzieci, kolejną mogą być klocki, trzecią zabawki edukacyjne w postaci różnego rodzaju gier, a czwartą zabawki skłaniające do aktywności tj. rowerki czy hulajnogi. Wybór konkretnej zabawki na prezent powinien uwzględniać ogólne zainteresowania dziecka i oczywiście mieścić się w budżecie, jaki przewidzieliśmy na zakup prezentu.

Jeśli chodzi o pierwsza kategorię zabawek, czyli zabawkowe pojazdy, nasz wybór jest naprawdę przeogromny. W sklepach zabawkowych znajdziemy dziesiątki tego typu produktów. Możemy wybierać spośród pojazdów klasycznych, elegancko odwzorowanych modeli prawdziwych samochodów czy maszyn rolniczych tj. wspomniane już wcześniej traktorki dla dzieci lub też wśród pojazdów zdalnie sterowanych, na baterie. Jeśli wiemy, że 6-latek lubi bawić się samochodami lub inną kategorią pojazdów, tego typu prezent z pewnością sprawi mu mnóstwo frajdy, zwłaszcza jeśli będzie to pojazd dobrej jakości, porządnie wykonany, z dużą liczbą ruchomych elementów.

W przypadku drugiej kategorii zabawek, wybierać możemy spośród różnych typów klocków. Mogą to być klasyczne klocki wykonane z twardego tworzywa sztucznego, klocki drewniane lub wspomniane już wcześniej klocki Lego. Tak jak w przypadku dziecięcych traktorków i innych typów zabawkowych pojazdów, wybór tego typu zabawek jest przeogromny. Jeśli mamy jasno określony budżet na prezent, zakup klocków wydaje się wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem – z łatwością znajdziemy klocki odpowiadające naszym aktualnym możliwościom finansowym.

W przypadku gier, dużym powodzeniem wśród małych dzieci wciąż cieszą się gry planszowe, edukacyjne i zręcznościowe. Wybór tego typu zabawek jest dosyć duży, aczkolwiek warto zawczasu sprawdzić, czy dane dziecko ceni sobie taki rodzaj rozrywki. W przypadku gier, do zabawy potrzebna jest druga osoba i jeśli dziecko nie ma rodzeństwa w podobnym wieku, a rodzice nie mają zbyt wiele czasu na wspólną zabawę z dzieckiem, tego typu upominek może być nietrafiony.

Ostatnia kategoria to zabawki skłaniające do aktywności tj. rowery czy hulajnogi. Zakup takiego prezentu, zwłaszcza gdy chodzi o rowery, to jednak większe obciążenie finansowe i nie każdego stać na tak duży wydatek. Alternatywą dla roweru może być hulajnoga, rolki lub inne zabawki tj. wspomniane wcześniej traktorki dla dzieci lub klocki Lego.

Dodaj komentarz

Top