Jesteś tutaj
Strona główna > Kuchnia i zdrowie

Jaki ekspres kupić?

Ekspresy JuraWiele mówi się o tym, że kawa ma doskonałe, prozdrowotne właściwości – o ile jest we właściwy sposób przygotowywana. Zazwyczaj ludzie zainteresowani są kupowaniem przede wszystkim kawy rozpuszczalnej, którą wygodniej jest przygotować – tymczasem to ta mielona faktycznie ma najlepszy smak. Czy jednak oznacza to konieczność picia kawy z fusami?

Niekoniecznie – wystarczy zainwestować w dobrze dobrany ekspres Jura, który całkowicie spełni nasze oczekiwania co do swojej jakości. Tymczasem zakup właściwego sprzętu do parzenia kawy może być trudny zwłaszcza dla tych osób, które chcą przestawić się na zdrowszy, pobudzający napój, ale nie wiedzą, w jaki sposób dobrze będzie wybrać narzędzie do jego przygotowania. Oto kilka porad dla osób, które nie mają stosownej wiedzy.

Domowy czy profesjonalny?
Przede wszystkim musimy zdecydować, w jakim stopniu ekspres będzie przez nas użytkowany – to pozwoli określić, z której kategorii ekspresów Jura powinniśmy wybrać produkt dla siebie. Oczywiście, jeśli poszukujemy czegoś tylko do domu, to najlepiej będzie korzystać z rozwiązań kompaktowych. Takie ekspresy nie zajmują wiele miejsca, a w jakości parzonej kawy nie ustępują w ogóle tym profesjonalnym. Jeżeli szukamy czegoś do biura, to dobrze jest zainwestować w sprzęt porządniejszy i nieco bardziej wydajny, ale jednocześnie – nie za duży i niezbyt skomplikowany. Wielość funkcji z pewnością nie ułatwi korzystania z niego, a musimy mieć na uwadze, że kawę będą pili wszyscy pracownicy naszego biura. Jeśli natomiast prowadzimy restaurację czy kawiarnię, to z pewnością wybierzemy ekspresy Jura według ich jakości, ilości funkcji oraz tego, jaką wykorzystują technologię do parzenia kawy – i tak będzie obsługiwał je ktoś, kto się na tym zna choć w podstawowym stopniu.

Milion funkcji
Im więcej funkcji posiadają ekspresy Jura, tym będą droższe – to oczywiste. Wynika to przede wszystkim z faktu, ze sama produkcja ekspresu kosztuje o wiele więcej, a więc mamy świadomość tego, że musimy w sprzęt również więcej zainwestować. Jednocześnie jednak dobrze jest się zastanowić, czy faktycznie wszystkie funkcje są nam niezbędne. Jeżeli używamy ekspresu tylko po to, aby napić się smacznej kawy, to z pewnością najprostszy sprzęt będzie najlepszy. Dopiero jeśli cenimy sobie również np. spienione mleko bez używania dodatkowych sprzętów, możemy zdecydować się na bardziej rozbudowane ekspresy Jura. Trzeba tylko pamiętać, że zazwyczaj więcej funkcji oznacza również więcej zajmowanego przez ekspres miejsca, dlatego przed zakupem warto zastanowić się, ile konkretnie przestrzeni możemy poświecić na sprzęt.

Dodaj komentarz

Top