Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jaka pościel do sypialni?

PościelStojąc przed zakupem pościeli, najczęściej kierujemy się jej aspektami komfortowymi. Dlatego, dla wielu osób obiektem pożądania są komplety bawełniane, najlepiej pościele 200×200. W kategorii wzorów decydujemy się na ogromną dowolność. Niektórzy z nas stawiają na proste, geometryczne, mało rzucające się w oczy dekory, podczas gdy dla innych intensywny, wyrazisty, przepełniony zabawnymi wzorami zestaw będzie stanowił najlepszy z możliwych zakupów. Bez względu na to, jaki ostatecznie komplet wybierzemy, powinniśmy pamiętać o tym, że pościel ma być elementem dekoracyjnym naszej sypialni. Ma ją zdobić w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Jeśli zatem dysponujemy dużym łóżkiem, z powodzeniem możemy zdecydować się na kupno pościeli 200×200, która zapewni komfort i wygodę, a przez to również niezakłócony sen przez całą noc.

Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru, co do wzoru poszewek, warto przyjrzeć się kolorystyce sypialni, aby wybrać taki zestaw, który kolorem nawiąże do całej stylizacji. W okresie zimowym najbardziej sprawdzają się komplety flanelowe, które z jednej strony są ciepłe, ale z drugiej zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. W okresie wiosenno-jesiennym idealnie sprawdzają się pościele z gładkiej bawełny, podczas gdy latem najlepszy komfort zapewni satyna bawełniana lub pościel jedwabna, która przyjemnie chłodzi skórę.
Decydując się na pościel 200×200 z flaneli, powinniśmy zachować odpowiednią (60 stopni Celsjusza) temperaturę prania. Nie zaleca się jej wirowania, gdyż wtedy mechaci się. Gładką bawełnę pierzemy w temperaturze 50 stopni Celsjusza, podczas gdy satynę bawełnianą w temperaturze 40 stopni Celsjusza.

Dla wielu osób problemem okazuje się odpowiedź na pytanie, czy lepszym wyborem byłby zakup jednego kompletu pościeli, a może dwóch? Jeśli łóżko jest przewidziane dla singla, z powodzeniem wystarczy zestaw 160×200. Jeśli jednak sypialnia przewidziana jest dla dwóch osób, z czego jedna ma inne potrzeby termiczne niż druga, wówczas świetna okazuje się duża pościel 200×200 (http://dotsplanet.pl/tag-produktu/posciel-200×200) lub zestaw dwóch pojedynczych kołder dla każdego z małżonków.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo użytkowania, szczególnie w sytuacji gdy w domu jest alergik, wówczas warto zwrócić uwagę, czy na etykiecie produktu widnieje informacja dotycząca ekologicznego charakteru produktu. Mówi o tym certyfikat OKO TEX STANDARD 100, który określa, że wszystkie wykorzystywane w procesie produkcji barwniki są wolne od szkodliwych substancji, m.in. pestycydów, barwników azowych, alergizujących czy chlorofenoli.

Dodaj komentarz

Top