Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Jak założyć szkło na ekran dotykowy?

Smartofny umożliwiają komunikację z całym światem. To urządzenia, które obecnie łączą w sobie funkcje urządzeń, które jeszcze nie tak dawno były niezależnymi jednostkami. Jedyną ich wadą jest ogromna wrażliwość na uszkodzenia. Warto zatem jak najlepiej dbać o swój telefon i szczególnie troszczyć się o stan wyświetlacza, od którego też zależy bezproblemowe korzystanie z urządzenia.

szkło hartowane na telefonRynek jest nasycony różnymi modelami telefonów z ekranami dotykowymi. Bywają i takie, które potrafią znieść bardzo trudne warunki atmosferyczne. Drogie modele zazwyczaj są wzmocnione szkłem hartowanym na telefon, mają specjalne uszczelnienia, które nie pozwalają na przenikanie brudu, zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza urządzenia. Jedyna wada tych turbo gadżetów to ich cena. Niestety, taki sprzęt jest bardzo drogi. Właściciele zwykłych smartfonów muszą sami zatroszczyć się o ich żywotność, a zwłaszcza o stan ekranów, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego telefonu. Jaka jest zatem recepta na przedłużenie życia telefonu? Całkiem prosta – folia, lub szkło hartowane na telefon.

Folia jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy użytkują telefon oszczędnie. Folia jest bardzo cienkim materiałem poliwęglowym, który doskonale chroni przez zarysowaniem ekranu. Jest tańsza niż szkło hartowane na telefon, jednak nie uchroni wyświetlacza przed rozbiciem (np. podczas upadku z wysokości). Jeżeli nasz telefon jest narażony na upadki, uderzenia i inne uszkodzenia mechaniczne, to jedynym skutecznym rozwiązaniem jest aplikacja szkła hartowanego na telefon. Nie jest to skomplikowana czynność, jednak wymaga nieco więcej precyzji, niż zakładanie zwykłej folii. Jak to wykonać?

W pierwszej kolejności należy oczywiście usunąć fabryczną folię, która znajduje się na ekranie (nie dotyczy to modeli używanych). Następnie ekran należy przetrzeć dokładnie chusteczką nasączoną alkoholem, która powinna być dołączona do zestawu wraz ze szkłem. W kolejnym kroku wyświetlacz przecieramy szmatką z mikrofibry- w ten sposób pozbyliśmy się większych zabrudzeń. Aby usunąć najdrobniejsze zanieczyszczenia, musimy użyć przylepnego paska (także dołączonego do zestawu). W dalszej części należy uważnie zdjąć folię ze szkła dbając o to, aby nie dotknąć lepkiej powierzchni (w przeciwnym razie pozostawimy ślady, które będą przeszkadzać podczas użytkowania telefonu. Następny krok to ostrożna aplikacja szkła hartowanego na telefon. Materiał trzeba dobrze docisnąć, aby klej miał szansę się równomiernie rozejść. Mogą powstać drobne pęcherzyki powietrza, które jednak znikają po maksymalnie dwóch tygodniach.

Dodaj komentarz

Top