Jesteś tutaj
Strona główna > Moda i uroda

Jak wybrać zapach dla eleganckiej kobiety?

versace bright crystal

Każda kobieta, która chce elegancko się prezentować, doskonale wie o konieczności dobrania perfum do danej okazji. Na rynku bez trudu znaleźć można zapachy zarówno świeże i kwiatowe, na niezobowiązujące okazje, jak też głębokie i ciężkie, idealne na wieczorne spotkania. Jak jednak wybrać ten idealny zapach?

Niektóre zapachy od razu sygnowane są dla kobiet eleganckich, tak jak np. Versace Bright Crystal – zapach z 2007 roku, który do dziś zachwyca wiele kobiet swoimi aromatami kwiatów oraz owoców. Zapach dla kobiety eleganckiej musi być lekko słodki, na pewno kobiecy, ale przy tym zapadający w pamięć i subtelnie utrzymujący się przez wiele godzin.

Dobra baza
Przede wszystkim każdy elegancki, ale jednocześnie porywający zapach kobiecy ma w sobie odpowiednio silną bazę, na której budować można pozostałe nuty zapachowe. W wielu przypadkach jest to baza piżmowa, która dodaje lekkiej, zwierzęcej nuty, bardzo pożądanej zwłaszcza do podkreślenia swojej kobiecości. Mają ją również perfumy Versace Bright Crystal, które dodatkowo wprowadzają także do zapachu ambrę, świetnie dopasowującą się do budowania mocnego, głębokiego, ciężkiego aromatu bazowego.

perfumy-versacePodkreślenie kobiecości
To jednak nie wszystko – warto, aby zapach podkreślał także kobiecość, która jest bardzo istotna w przypadku wyboru perfum. Z tego powodu warto wybierać taki zapach, w którym znajdziemy nuty kwiatowe. Jeśli ma to być aromat elegancki, ale też cięższy, świetnie sprawdzą się bardzo odurzające piwonie, takie jak w aromacie wody toaletowej Versace Bright Crystal. Inne zapach kwiatowe powinny być odpowiednio dopasowane do tego aromatu, aby tworzyć bazę silnego, kwiatowego zapachu.

Nuta ulotności
Za świeżość, a zarazem ulotność zapachu świetnie odpowiadają rozmaite dodatki owocowe do perfum. Choć nie każdej kobiecie przypadają do gustu, to warto pamiętać, że zapachy kwiatowo-owocowe są jednymi z najpopularniejszych, a co za tym idzie – łatwo wśród nich znaleźć odpowiedni zapach dla kobiety eleganckiej. Przykładowo w perfumach Versace Bright Crystal zaskakuje połączenie akordu lodu z zapachem świeżego owocu granatu. To sprawia, że zapach zyskuje świeżość, a jednocześnie podkreślona jest jego słodycz.

Wybierając zapach dla kobiety eleganckiej warto również kierować się własnymi preferencjami. Chodzi jednak przede wszystkim o to, aby na specjalne okazje stosować perfumy, które w subtelny sposób przyćmią resztę towarzystwa, podkreślając szyk i gust kobiety. Takie właśnie działanie ma woda toaletowa Versace Bright Crystal.

Dodaj komentarz

Top