Jesteś tutaj
Strona główna > Lifestyle

Jak wybrać wózek dla dziecka?

Kiedy para dowiaduje się, że zostanie rodzicami po wielkiej radości przychodzi moment na zastanowienie się nad wydatkami, które będą miały miejsce w przeciągu najbliższych dziewięciu miesięcy. Jedną z obowiązkowych pozycji dla liście będzie wózek dla malucha, na który zostanie przeznaczona większa suma. Jak wybrać odpowiedni? Na co zwrócić uwagę? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Przez pierwsze miesiące życia świeżo upieczeni rodzice będą często korzystać z wózka. Maluch będzie w nim na spacerach, ale również bardzo często zdarza się tak, że w ciągu dnia zamiast spać w łóżeczku będzie leżał w domku. Dlatego jedną z najważniejszych cech wózka będzie na pewno wygoda i komfort zarówno dla rodzica, jak i dla maluszka.

wózki x-landerWózki dziecięce to szeroki temat, który będzie często powracał w trakcie rozmów z przyszłymi rodzicami. A opinii na ten temat jest wiele. Należy przede wszystkim sprawdzić, czy wózek będzie wygodny dla przyszłej mamy i taty oraz dziecka. Dla wielu kobiet znaczenie ma amortyzacja oraz koła. Najczęściej to one będą popychać wózek, dlatego tak ważne jest, aby nie był on ciężki, a koła były duże i napompowane, dzięki czemu łatwiej będzie podjechać pod niektóre krawężniki. Wózki dziecięce powinny być również wyposażone w amortyzację, dzięki czemu gondola nie będzie się trząść, a maluch nie będzie wystraszony. Taką amortyzację na pewno posiadają wózki X-Lander(dostępne chociażby w tym sklepie: http://www.mulan.pl/wozki-dzieciece-3/filter=p7-x-lander).

Kolejną rzeczą, którą powinien mieć wózek do hamulec, który blokuje oba koła jednocześnie. Dzięki niemu wózek z dzieckiem nie zsunie się nagle, kiedy rodzic na chwilę się odwróci robiąc zakupy, będzie to również spore ułatwienie w tramwaju lub autobusie, gdzie często ciężko utrzymać równowagę swoją, a co dopiero wózka z dzieckiem.

Nie zapominajmy również o tym, aby wózek posiadał atest bezpieczeństwa Państwowego Zakładu Higieny. Potwierdzeniem będzie symbol wielkiej litery B w trójkącie. Wtedy możemy być pewni, że wózek został dopuszczony do użytku i jest bezpieczny.

Warto również sprawdzić, czy wózek łatwo się składa. To ważne w przypadku częstych podróży samochodem lub przemieszczania się z maluchem po schodach. System techniczny łatwego składania posiadają wózki X-Lander, dlatego warto przetestować je w sklepie i upewnić się, że będą dobrze służyć przyszłym rodzicom i maluchowi.

Jeżeli jeszcze nie wybraliście wózka dla malucha to warto zastanowić się, jaki będzie odpowiedni. Powinien być wygodny, ale również funkcjonalny, tak aby łatwo dał się prowadzić, a podjeżdżanie pod krawężniki i schody nie było trudne, a dla maluszka leżącego w środku bezpieczne.

Dodaj komentarz

Top