Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Jak wybrać porządne etui do iPhone’a 6s?

iPhone 7 generacji to już kwestia kilku miesięcy. Niektórzy nie zdążą nacieszyć się 6S, który pojawił się kilka miesięcy wcześniej, a już wypadałoby ulokować pieniądze w nowym modelu. Zanim to jednak nastąpi, warto zadbać o ochronę najnowszej „szóstki”. Jak? Wybierając odpowiednie etui, chroniące zarówno ekran, jak i obudowę.

Etui do iPhone’a 6S – jaki mamy wybór?

Wybór etui nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, że najnowszy model iPhone’a jest po prostu ładny. Gold Rose, czyli obudowa, która w zależności od światła jest raz złota, a raz delikatnie różowa, na pewno nie chciałaby być zakryta przez etui. Trzeba jednak znaleźć kompromis, biorąc pod uwagę zagrożenia, z jakimi telefon może się spotkać – mokra powierzchnia, upadek z wysokości na twarde podłoże, czy wreszcie drobinki piasku, które porysują ekran.

Etui silikonowe – niemal niewidoczne

Kompromisem może być etui silikonowe, które ochroni tylną część obudowy oraz krawędzie telefonu, a dzięki przezroczystości iPhone nie będzie tracił na swoje pierwotnej atrakcyjności. Jest to stosunkowo tanie rozwiązanie, które pozwoli na ochronę. Tę warto jednak wzbogacić o zabezpieczenie ekranu – szkło hartowane to koszt kilkudziesięciu złotych, a pozwoli na uniknięcie kosztów rzędu kilkaset w przypadku zniszczenia szybki, a tym samym panelu dotykowego.

Etui typu hard case

Jeśli wygląd ma dla nas znaczenie, ale nie jest priorytetem, a tym jest ochrona smartfona, polecanym rozwiązaniem jest etui typu hardcase. „Plecki” zakłada się na tylną część obudowy tak, że nachodzą również na krawędzie urządzenia. Nie są tak elastyczne, jak etui silikonowe, ale dzięki temu lepiej chronią w momencie upadku telefonu. Dostępne są zarówno w neutralnych kolorach, jak i z nadrukami – każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Etui książkowe – eleganckie i funkcjonalne

Ciekawym rozwiązaniem jest wybór etui książkowego, przypominającego też notes. Tylna obudowa mocno „siedzi” w etui dzięki zaczepom na krawędziach telefonu, od przodu telefon jest chroniony dzięki usztywnionej klapce wykonanej z dobrej jakości tworzywa sztucznego, opatrzonego dodatkowo materiałem. Całość zapinana jest magnetycznie. Etui może stanowić również świetny schowek na kartę kredytową, czy karteczki z ważnymi notatkami. Sprawdzi się w torebce eleganckiej businesswoman, jak i młodego przedsiębiorcy.

Niezależnie od tego, na który typ etui się zdecydujesz, wiedz, że warto to zrobić. Kilkanaście złotych za ochronę smartfona wartego kilka tysięcy to nie jest duża kwota, a zapewno spokojne użytkowanie. Więcej propozycji etui znajdziesz tutaj: http://ithings.pl/iphone6plus/etui-futeraly.

Dodaj komentarz

Top