Jesteś tutaj
Strona główna > Różności

Jak wybrać felgi stalowe? Czy nadadzą się na prezent?

Felgi z jednej strony wpływają na wygląd samochodu a z drugiej strony na bezpieczeństwo użytkowania obuwia. Z tego powodu, gdy wybiera się felgi stalowe nie można zwracać uwagę jedynie na wygląd felg, ale równie ważne jest decydowanie się na takie wyroby, które pozwalają zapewnić również bezpieczeństwo użytkowania samochodu. Oczywiście felgi stalowe mają wpływ na zachowanie samochodu na drodze a niskiej jakości wyroby mogą nie tylko ulegać uszkodzeniom, które są drobne, ale również mogą się nawet rozpaść na drodze.

felgi stalowePrzy wybieraniu felg niezbędne jest zwrócenie uwagi przede wszystkim na rozmiar. Dopasowanie rozmiaru przekłada się bezpośrednio zarówno na jakość felg, czyli odporność podczas jazdy na różnego rodzaju uszkodzenia, jak na trwałość wpływ na rodzaj producenta. Poszczególnie producenci, którzy wykonują felgi stalowe korzystają zarówno z nieco innych technologii jak też jakości materiałów.

Jak wybrać felgi?

Przy wybieraniu felg warto zwrócić wagę między innymi na:

– liczbę otworów montażowych

– szerokość

– profil

– średnicę okręgu

Przy wybieraniu felg nie warto się kierować jedynie na cenie. Najczęściej nadmiernie tanie felgi stalowe są jednocześnie niskiej jakości. Jednocześnie jednym z problemów przy niskich cenach trzeba również się liczyć z trafieniem na podróbki. Nieoryginalne felgi mogą znacznie szybciej ulec różnego rodzaju uszkodzeniom.

Gdzie kupować felgi?

Zakup felg można zrealizować zarówno za pośrednictwem sklepów stacjonarnych jak też internetowych. W przypadku sklepów stacjonarnych, zwłaszcza specjalistycznych można liczyć znacznie bardziej na możliwość dokonania zakupu wysokiej jakości oraz oryginalnych produktów, które jednocześnie pochodzą od renomowanych producentów. Z drugiej strony felgi stalowe w sklepach stacjonarnych mogą być znacznie droższe.

Nie można również zapominać, że felgi stalowe(które możesz znaleźć tutaj: http://felgeo.pl/pol_m_Felgi_Felgi-Stalowe-10213.html) muszą być dopasowane do kół. Większość producentów wskazuje dokładnie na rozmiar felg, które mają być w pełni dopasowane do poszczególnych rodzajów marek samochodów oraz zastosowanych w nich kół. Z tego powodu przed dokonaniem zakupu dobrym rozwiązaniem jest postawienie na informacje, które znajdują się w katalogach poszczególnych producentów. W przypadku specjalistycznych sklepów, również internetowych dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z porad ze strony specjalistów, którzy pracują w sklepach z felgami oraz akcesoriami samochodowymi. W sklepach internetowych generalnie można liczyć na nieco mniejsze ceny, szczególnie w przypadku znalezienia różnego rodzaju promocyjnych ofert.

Dodaj komentarz

Top