Jesteś tutaj
Strona główna > Gadżety

Jak wybrać dobre głośniki

Do odtwarzania muzyki wystarczy dzisiaj telefon, lub niewielki odtwarzacz, który bez problemu zmieścimy w małej kieszeni. Te niewielkie urządzenia świetnie sprawdzają się poza domem i umożliwiają słuchanie muzyki za pomocą słuchawek. Jednak do odtwarzania jej w pokoju lub podczas pikniku niezbędne będą dobre głośniki przenośne.

speaker-73187_640

Głośniki Bluetooth można zabrać ze sobą na wycieczkę, ponieważ są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Wypad ze znajomymi poza miasto w akompaniamencie ulubionej muzyki to żaden problem. Większość zestawów przenośnych to po prostu głośniki bezprzewodowe oraz stacje dokujące, które są dopasowane do konkretnego modelu smartfona lub tabletu i działają z konkretnym systemem operacyjnym.

Mobilne głośniki korzystają z technologii bezprzewodowej: Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay. Najbardziej powszechne i najpopularniejsze są głośniki Bluetooth. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość korzystania z telefonu w każdym momencie, nawet przy włączonych głośnikach. Bluetooth ogranicza ilość kabli i jest rozwiązaniem uniwersalnym. Technologia Airplay jest wynalazkiem firmy Apple, dlatego urządzenia wykorzystujące ten typ połączenia są dedykowane innym produktom marki Apple.
Określone modele głośników różnią się między sobą swoją mocą. Ze względu na niewielkie rozmiary, głośniki nie mogą posiadać dużej mocy.

Z reguły są to wartości rzędu od dziesięciu do dwudziestu W, choć zdarzają się także urządzenia o większej mocy, które też głośniej grają i mają nieco lepszą jakość dźwięku. Zasilanie głośników Bluetooth może być akumulatorowe lub za pomocą portu USB. Baterie i akumulatory wielokrotnego ładowania są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają korzystać z urządzenia w każdym miejscu. W przypadku głośników Bluetooth zasilanych przez USB musimy dysponować tabletem lub smartfonem z dobrą baterią, ponieważ to z nich głośniki będą czerpać energię podczas pracy. Jeżeli głośniki będą często używane w roli stacjonarnych, wówczas mogą być podłączone do zwykłego gniazdka (wiele modeli posiada dodatkowo takie rozwiązanie, co w czasie pracy w domu jest dużo bardziej ekonomiczne).

Głośniki mogą spełniać wyłącznie swoją podstawową rolę, ale mogą także posiadać dodatkowe wyposażenie:
-wbudowaną pamięć, która pozwala na przechowywanie plików muzycznych. Dzięki temu odtwarzanie muzyki może odbywać bez konieczności podłączania innego nośnika, np. telefonu,
-mikrofon, dzięki któremu głośniki zamieniają się w razie potrzeby w zestaw głośnomówiący,
-pilot, który umożliwi komfortowe korzystanie z urządzenia, bez konieczności ręcznego wybierania opcji.

Głośniki Bluetooth możesz znaleźć w wielu internetowych sklepach,np. tutaj: http://edifier.com.pl/pol_m_Glosniki-bluetooth-227.html

Dodaj komentarz

Top